Momos için öneriler

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September

XANTH

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
May 18, 2017
23
3
78,052,425
494
Öncellikle Merhaba,

1) Özellikle Warrior ( Diğer Karakterleri pek inceliyemedim) Damage FİX in kaldırılması.
2) Serverın ilk 2 haftası veya daha fazla süre CR Den Master itemlerin kapatılması.
3) Lunar War gibi etkinliklerin 1 veya 2. hafta itibari ile açılması.
4) Master ilk günden açık olması bazılarımız için güzel yalnız 1 hafta 10 gün kapalı olmasıda kötü en azından 3 gün gibi bir süre kapalı olabilir.
5) Exp in biraz zorlaştırılması gerek yada en azından Macro kuranlar için zorlaştırılmalı ( Örn ; Ape'den Dk'dan gelen Görev exp 5m değilde 1.5m 2m olarak düzenlenebilir yada apos,troll ve harpy gibi yerlerden gelen Görev expi yükseltilebilir böylece bi dengeleme sağlanır.Normalde warrior oyuncusu olmama rağmen sırf exp ve farm için okçu açmayı düşünüyorum. )
6) Son olarak Shard Raptor gibi sağlam itemleri ilk 1 hafta droplarının düşük olması bize ezik PK sının zevkini tattıracaktır.
7) Cz canlı tutabilmek adına 200 kill de KC gibi ufak ödüller koyulmalı.

Aklıma gelenler bunlardır. Umarım dikkate alınır. Benim için en önemlisi ilk yazdığımdır.

Casper22

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 4, 2015
163
49
81,623,850
3,590
valla solo adam alamıyor demişsinde aslında rahat alıyor kalabalıktan. hemen ölmesi durumunda mageler alanla hepsini keser. solo hiç boss alamadın diyelim git santayı kes kardeşim. 5li vurdukça %5-10 can düşüyor. içindende high class-gb-anti def çok aldık biz

Kruger

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
May 14, 2017
27
8
78,052,425
69
Lvl cap 65 olsun isterdik resmi site de 70 olarak açıklamış. Neyse o fark etmezde TheMYKO gibi güzelliğe OTO KUTU saçmalığını sokmayın lütfen. Tek ricam bu

Bosquer10

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 26, 2014
21
5
78,052,425
68
İlk 2 hafta başlangıç cap 62 olsun
Exp 1 tık zor olsun.
Master item 3 tık zor olsun. Lesathın 10 gb ettiği dönemler gibi. İlk 15 gün max 15-20 kişide master olduğu dönemler gibi.
İtem ve upgrade olayı ise yeterli durumda bence.
Para kasma bir tık zor olsun.
Master itemlerinin zor olması oyunun tamamının CZ BOWL'da dönmesini sağlayacaktır bence.
Lunar war 2.haftadan itibaren başlasın. Haftada 1 kez haftasonu çoğunluğun katılabileceği bir saatte olsun.
Mage AOE alanı biraz daha küçülsün.
Archer için görüntü bug düzeltilsin.
İlk 1 hafta sonrasında master.
İlk 2 hafta lvl cap 62
1 ay dolduğunda hafta lvl cap 65
1.5 ay dolduğunda lvl cap 70 olsun. 72-74 olmasın
Bifrost 65 lvl cap ile beraber gelsin.
BDW eğer random item atıcaksa günde 1 kez olsun
BDW eğer normal kırmızı kutu atacaksa günde 3 kez olması normal.
FT her gün olmasın. Haftada 3 veya 4 gün olsun.
İyi forumlar

Last edited:
L

LaidbackMorbid

Guest
jr ve bdw master ıtemlerını kaldırın ılk 1 ay boyunca chos boslarına master ıtemı koyun o bowldakı pk hıç bıtmez kımse jr beklemez pk doner sureklı

HELLOBITCHES

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
May 22, 2015
252
368
126,648,225
4,287
hem mage çok vuruyor diyorsunuz hem master zor olsun diyorsunuz ben aradaki bağlantıyı kuramıyorum valla.
görüntü bugu olmasın da nasıl olursa olsun

dehset553

BOYNADOLAYAN
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jun 24, 2016
26
8
78,052,425
27
mage damageler düşürülsün // master açmak zorlaşsın

RemmmyS0ZE

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 7, 2017
30
1
78,205,050
68
hiç bir sekilde görev takısı oyuna girmesin yeter .d

Unsmech

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 18, 2017
20
3
78,052,425
41
++

Doomtr

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Jun 12, 2017
1
0
78,021,900
7
Benim sizden bi ricam var. Şimdi görüntüsünü yükleyeceğim arkadaş bunlardan sadece bir tanesi. Biz para kasmak oyunda bir şeyler yapıp oyundan zevk almak için para harcıyoruz genie kc vs alıyoruz ama bu ve bunun gibi arkadaşlar genieye slota bıraktığımız karakterlerimizi bıkmadan usanmadan sırf slotu almak için bencillik yaparak slotlarımıza troll warrior vs. çekiyor. Bunun önüne geçilmesini istiyorum ben çektiği görüntüyü atamam ama yazışmayı ve ekranı gönderebilirim. Birşeyler yapın artık. @Morpheus @Kojiro

Attachments

IsirBeniKuduzOlayim

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 10, 2015
78
11
78,510,300
490
CTRL MINORE IHTIYACIMDA YOK MACRO MAUS X7 MAUS PEDAL GOREVI GOREN ARACLARA DA IHTIYACIM YOK
BENDE YILLARDIR MYKO OYUNCUSUYUM
AMA DAHA BENIM KADAR ELLE OYNAYAN 1 TANE ASAS PLAYER GORMEDIM

Nick > IsirBeniKuduzOlayim
Job > Rogue/Kasar
Acting > Pro-Player

TheMYKO Themisten Bir Kaç GörüntüLerim.... KLavYe Sesi DinLemek İsteyenLer VideoLarı İzLeyeBiLir Herkeze HayırLı GünLer...

AuroraBorealis

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 20, 2014
14
11
78,052,425
208
Öncelikle Apollon'dan bu yana oyuna bir sürü yenilik gelmiş, çok da güzel olmuş. Ekibin yarısıyla geç de olsa bayramdan sonra başlıycaz. Önden başlayan arkadaşlarımız vardı, hem kendimin hem de onların görüşleri nezdinde birkaç öneride bulunmak istedim. Genellikle bu öneriler yazılım bazlı kalıyor ama gelen yeniliklere baktığımda @Kojiro ve ekibinin yapamayacağı şeyler değil gibi duruyor :) Harici bir konu açmak istemedim hala takipte olduğunuzu düşünüyorum @Morpheus

1- Genie'ye saldırı yapılacak yaratığı seçme özelliği eklenmesi. Slotlara mob çekme işini azaltır veya en azından farm yapanların daha az zarar görmesi sağlanır.

2- Archer sınıfının TS kullanarak atak yapabilmesi. Yukarıdaki öneriye ek olarak.

3- Clan sayfasından birine tıklayarak Teleport Sc'nin kullanılabilmesi. Friend List'in limitli ve öteki sayfalara bakılamamasından mütevellit.

4- Patrick Sc'nin lupin, stealth, cure, heal vb. skill'lerin etki etme süresini uzatması sorununun giderilmesi.

5- Oyunun ilerleyen safhalarında değersizleşen eşyaların (master item'ları, skull hammer vb.) anlam kazanabilmesi adına exp görevleri düzenlenmesi. Bu sayede geç gelenlerin oyuna seviye bakımından yetişmesi de bi tık hızlanır. Örn; HWT, Tail of shaula, Lobo pendant getir, 50m exp götür.

6- Uzatılabilen Chat&Info çubuklarının bir kilit butonuyla sabitlenebilmesi, kazara uzatılıp durmaması. Küçük ekran/çözünürlük oyuncusu olarak sıkıcı bi durum diyebilirim.

7- Magic Bag'in eklenmesi. Pot, taş, medal, sc'ler derken zorunlu eşyalar ile Inventory'nin yarısından fazlası dolmakta, anti def/talia da işin içine girerse hiç yer kalmamakta. Farm-PK oyuncusu farketmeksizin herkesin yer sıkıntısı oluyor. Genie'yi ekleyebildiğinize göre bunu da ekleyebileceğinizi ve fazla da bir talep göreceğini düşünüyorum. İyi çalışmalar.

• Like
Reactions: Kojiro

Bifikrimvar

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jan 6, 2015
52
10
78,205,050
254
DM'den düşen çöp itemler (ds, impact, elixir v.b.) dropları azaltılarak bunların yerine daha fazla sb eklenmesi ve bu itemlerin de çöp item olmaktan çıkarılması.
Oyundaki en underrated item olan Totomic Spear (Bence Raptordan daha iyi) ve ms drobu azaltılarak bu itemlerin kıymetlendirilmesi.(Son 2-3 dbdir iron bowa yapıldığı gibi)

Bu öneriler artık Momos için değil tabii ki. Bir sonraki dbde uygulanabilir.

>BORNTOKILL<

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jul 2, 2015
804
715
235,164,600
5,859
saat 03:45 cr olayı ve lunar war gercekten pc başında uyuyarak oyun oynuyorum çok gec

Y

yaKuza

Guest
Santa Etkinliğinin CZ'de aktif olması ( )
Online ol KC Kazan Etkinliği ( 1 saat online ol 5-10 kc kazan gibi vs vs )
Haftalık en uzun Online kalana ödül (100 kc 200 kc 350 kc vb gibi)
+8 High class itemlerin upgrade de zorlaştırılmaya gidilmesi
Clandaki arkadaşına TP olabilme özelliğinin gelmesi
Pusta "ATTRİBUTES" Sekmesinde bulunanların 'BONUS' sekmesine uyarlanması Hera Scler vb. (National Point SC hariç)
Krallık Seçimlerinde minumum 20k np şartı olması
Boss Etkinliğinin Gelmesi ( İçi Boş Kutular da atsa dahi Servera hareket getiricektir )
GM KİLL Event

• Like
Reactions: ReBeL

Kayu

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jan 25, 2015
170
76
81,929,100
2,420
her şeyden önce gereksiz eventlerin kaldırılması taraftarıyım özellikle cr eventinin nedeni ise normal zamanda czdeki pkyı öldürmesi yapılacaksa bile czde yapılmamasını düşünüyorum eskiden sıralamada en çok online olan asas-priestler birinci olurdu
şuan cr kaçırmayan magelerin priesti oluyor
hem normal zamandaki pkyı bitiriyor hemde gereksiz okçu-mage kalabalığı oluyor
iyi forumlar dilerim

• Like
Reactions: Yunusemre

Siy4h

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
May 22, 2017
98
18
78,540,825
158
CR ler in kalkması ya da cz de açılmaması lazım, cr ler cz de açılmaz ise serverde 24 saat pk olacağına, np kasmak için ayrıca emek harcanacağına inanıyorum. Bu da serverin ömrünü uzatacaktır. Cz de illa CR açılacaksa dahi o saat aralığında kimseye np gelmemesi de çözüm olabilir. Kısa sürede 2 milyon np ye ulşılan sw ya yeni userlerin gelmesi çok zor. 2004-2005 zamanında uskoda 1 milyon np yapmak seneler alıyordu :)

BlacKDeatH

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Oct 16, 2015
14
6
78,021,900
121
bence bu serverın en önemli sıkıntısı CRlerdir CRlerdeki okçu mage kalabalığıdır fazla np kasılmasıdır magelerin ve okçuların herkesi npt etmesidir haftalar içinde milyon milyon npler kasılmasının kimseye bi faydası olduğunu düşünmüyorum.kimse oyunu aaa adamda 8 shard var diyip bırakmaz bence bırakmamalı ama herkeste milyon milyon npler olması biraz sıkıntı bence oyunun amacı zaten np kasmak mageler bu kadar kolay np kasarken mleenin 10 kat daha fazla uğraşması bence yanlış kimse kusura bakmasın.CR başlıyo 10 dk geçiyo tab a basıyoruz adamlar 40 k np kasmış görevi 10 dk da bitirmiş mlee 1 saatte yapıyo o görevi gebere gebere bitiren çıkmıyoki mleeyi vurmaya devam heryer mage okçu Cr bitimi 150k np temiz mlee ne kastı 5k-10k allah bereket versin:S.bence db de hiçbir sorun yok belki exp az daha zor olabilir ama çok az olmasada olur. tek sorun CRler Crlerin amacı cz yi hareketlendirmekse eğer bence amacından çok fazla derecede saptı ve herkes item ve np yi daha seri kasmak adına mage ve okçulara yöneldi normal bi parti göremiyoruz bazı crlerde ve bu oyunun ömrünü aşırı derecede etkiledi.bence CR kalkmıcaksa bile en azından kill CRleri tamamen kaldırılmalı bunu kaldırmassınız her serverın ömrü 1 ay kimse CR var nasılsa diye gelmiyor ne CZ ye gelen var ne savaşa gelen var oyun amacından sapmış durumda CRler olacaksa bile amaç cz yi canlandırmaksa eğer yine czde ama yaratıklara yönelik olmalı böylece isteyen cr sini yapsın isteyen slot bassın pk atsın arkadaşım böyle serverın ömrü kısaldıkca kısalıyor günde 3-4 CR yapılıyo ve bunlar hep tekrarlı CR bunun acilen çözüme ulaştırılması lazım server ömrü her gelen db de giderek azalmaya başladı czde adam bulamıyoruz CR harici nasılsa Cr var diyip kimse cz ye çıkmıyor. CRdede herkes rahat kasmak için ya mage ya okçu zaten bişey gözükmüyor okun nerden geldiği bile belli değil nova düşüyo kim attı belli değil lütfen bişey yapın artık geç oldu ama dahada geç olmadan müdahele şart bence umarım dikkate alırsınız teşekkürler @Kojiro

• Like
Reactions: Yunusemre