Dik Dur YOURKO!

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September

𝕬𝖗𝖜𝖊𝖓𝖀𝖓𝖉ó𝖒𝖎𝖊𝖑

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jul 1, 2015
30
28
78,266,100
1,690
Pırı yıtırınlır çık gıclı, Bın pıyın dıgılım. Arkadaş alık mısınız lan siz hem tek başına oynayacaksın hem para yatırmak istemeyeceksin eee sonra vay efendim adamlar 7/24 online ekipce güzel kastılar benim götümde ayı bağırtıyorlar, vay efendim adamlar oyuna çok para yatırmış beni düdüklüyor. Ne olcaktı la amip ne olcaktı mk oyununun konsepti bu sana özel armut piş ağzıma düş db mi yapılsın. Sinir olmamak elde değil.

UchihaSasuke

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 28, 2017
837
832
273,015,600
9,202
Bence bir sonraki server kojiro spesifik düşünmeyip genele bakarsa ve gelecekteki kazancını düşünürse user memnuniyeti açısından daha verimli bir server yapabilir. Mesela ; Magelerin master açmasını diger tüm joplardan cok daha kolay yapmayarak ( Keecon ve kekurikukakanın ring atması ) ( maradonda atıyor bosu hiç bir rekabet yok otur bekle 1günde alırsın ) , Falcon ve türevleri ( tüy atıyor ) geç ekibinle 10saat dön slotla kas aç masteri. Aslında cok basit piyasada neden Shaula 50m iken Lesath 10gb olur ? Cünkü biri cz drobudur digeri +eslant. Diyorsun ki server cok zor olmalı , herkes master açamamalı oyüzden crlere item koymayalım ki hatırladıgım kadarıyla 67cr tamamlamıştım 62si 100kc di (bunuda ekibimdekiler bilir) :D aynı ekipten Azad ve Wk kardolarıma da 2x 10k kcler lesathlar bilmemneyler düştü defalarca o cok dengesizdi. neyse dagılmasın konu bunu yapmanın sebebini sw zor olsun master zor olsun diye diyorsunuz ama mage masterini beleş yapıp , jop changeyide 50yb ye düşürüyorsunuz , parası olan adam hiç bir şey yapmadan trink 50tl ye master acıyor şimdi böyle olunca insanlarn kafasında soru işareti oluyor , tutarsız yani.
2. Mesele +6 hightclassların basitligi. Bence Myko dediginde ( heleki zor myko ) dediginde birinin elinde degil +7 shard +7raptor , +1 gördüğümüzde vay amk adama bak dememiz gerekir , fakat bu serverda npcden Hornu cıkardınız , Lamiadan horn cıkma ihtimali , Dmden İb cıkma ihtimalinden daha zordu. İnsanlar composite bowdan ibye geçiş yaptı direk , horn takan görmedim swde :D o çok büyük hataydı bence yeni serverda göz ardı edilmemeli bence.
3. Damage olarak efsane dengeliydi , kimse buna laf yapamaz bence işini iyi yapan her ekip herkesi rahatlıkla dövebiliyordu damagelere sözüm yok.
4. Afk farm ve multi , bunu her server adminleri söylüyor ( 20xx ) bir serveri bitiren en önemli şey multidir diye. Göz ardı edilen fakat en büyük problem odur bence. Sadece eslant2 ezik 60lwl bir karaktere günde 3gb para bırakıyor. Bakın 3gb burası myko , hatırlıyorum 5-6 sene önce gb kasabilmek için bloodlarda 4-5saat ugrasırdık , günde alt tabdan 3gb kazanmak ne abi şakamı bu , homekoda oynuyorum burası günde 3gb bırakmıyor mk :D Aynı şekilde multi pazarıda öldürüyor , eslant , eslant 2 , luferson bosslarının rekabetinide öldürüyor , en sonundada serveri öldürüyor.

Bunlar benım şahsi görüşüm bak durduk yere foruma bakasım geldi yine yazdık 1sayfa yazı. Önerilerinizi özelden yazın demiştin hatırlıyorum , bunun daha professional şeklini , alternatif sunarak yazabilirim , nacizane fikirler sonucta olurda bir faydamız dokunur işin ucunda bizde alıcagımız zevk ve uzun soluklu TheMYKO ile karşılıgını almış oluruz. Bu arada buradaki hiç bir neden tamamen serveri yok etmiyor , hepsi ''Kelebek Etkisinden'' ibaret. Biri bir digerini tetikliyor , obürü digerinin oluşturdugu boşluktan etkilenip insanları serverdan cıkmaya itiyor. Oyüzden bir sonraki serverin biraz farklı tasarlanması gerektigini düşünüyorum.

• Like
Reactions: Kojiro

urielftw

Level 50
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Dec 28, 2018
1
1
38,949,900
12
Neden bilmiyorum ama ancak okuma fırsatım oldu bu konuyu. MMORPG mantığı tamamen Knight Online'dan ve communitysinden uzaklaşmış durumda. Bunu kafalarına kaka kaka öğretmeniz olayına bayıldım, değinmeden geçemeyeceğim. Adı üstünde, "roll playing game" yani karakterinle bağ kurarsın ve onunla birlikte ona zaman harcadıkça veya para harcadıkça gelişirsin.

Para-şokomel eğrisi gibi düşün, paran varsa yoksa zamanın olmalı, ikisi de yoksa hiçsin. Gidip internet kafelerde pk serverlarında "ağa sıpayk attım demeyç yemedi" diye ağlanabilirsin.

TheMYKO dahil birçok serverda "resmi yayıncılık" yaptım. Hatırlayanlar belki vardır buradaki maceramız çok çok kısa sürse de; ama şunu diyebilirim: Hiçbir yerde bu kadar güzel bir chat, forum ve kitle görmedim yüksek ihtimal göremem de. Bunun yaratıcısı bu adamlar, başkaları olmayacak.

Demem o ki oynayacağınız oyundan alacağınız keyfi siz belirlersiniz. Community ne kadar orada olursa server da orada olur, bu adamlar işini iyi yapan türünün tek örnekleri.

Saygılarımla

• Like
Reactions: Kojiro

FelixVandenesse

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye