TheMYKO - Pro Önerileri

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September
Status
Not open for further replies.

evildark

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Feb 25, 2015
63
6
78,205,050
758
zor olsunda raven harpylerde ölümüne ksleşelim acayip özledim
mage olarak oynamıyacağımız kesinleşti gibi cok eksiğimiz var oyüzden başkalarıyla ksleşirsiniz inşallah :)

Kolcu

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Oct 8, 2016
38
20
78,235,575
250
Merhabalar, yeni bir başlık açmak yerine bu başlığın devamında, takımım adına ben de birkaç öneride bulunmak isterim.

1) Geçen serverda en cok zorlandığımız şey tp mage'nin CR'sini bitirmekti. Zaten killerin bir kismini arkada kaldığı icin göremezken 50 kill'lik cr oluyor sana 120 kill. Haliyle 1 kişi icin 7 kişinin eli ayağı bağlanıyor. Buna bir çözüm gerek, hadi takım olanlar neyse de ekibi olmayanlar TP mage bulmakta çok zorlandılar.

Önerimiz: Bir partide 2den fazla mage varsa görev ikiye katlansın, tek mage varsa istenilen kill sabit kalsın. Böyle bir ayar yapılamıyorsa mageler melee ile tekrar eşit sayıda kill yapsın ama cr'de trina gorevlerinin aktif olması gibi onları czde tutacak bir motivasyon kaynakları olsun.

2) Birçok solo oyuncu fp ve md'den sonrasını göremiyor ve orada tıkanıyor. Geçen serverda Cz bussları kısılmıştı ve bu birçok oyuncuyu el morad/lufer'de farm yapmaya itti. Çünkü cz ve lufer farmı, cz buss slotlarına gelen 'nerf' ile neredeyse eşit hale gelmişti. Genie de gelince bu durum lufer slotlarını cok cazip hale getirdi ve insanlar slota yaratık çekmeye, gereksiz kufurlesmeye başladı.

Önerimiz: Buss dropları 2 server öncesinde olduğu gibi hatrı sayılır olsun.

3)upgrade oranları gözden geçirilsin, trina ile +8 %10 olmasina rağmen geçen db biz dahil insanlar ne salladıysa geçti. Hissedilen oran %20-%30 'du.

4) ortalıkta TheMYKO kosp adı altında paralı programlar var. Çalışıyor mu bilemem ama indirme sayısı hayli yüksekti. Ara sıra gördüğümüz speedhackli atilla avcıları bu programı kullanıyor olabilir. Cidden böyle bir durum varsa, bu mantarlar türemeden el atılsın. Sen işini bilirsin koji.

5)Cs spawn süresi 2 saat olabilir. Zaten 2 server oluyor. Daha azı unique itemleri çöp ediyor. Fazlası da bu kadar player'a yetmez.

Şimdilik aklımıza gelenler bunlar. Kolay gelsin :)

evildark

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Feb 25, 2015
63
6
78,205,050
758
Merhabalar, yeni bir başlık açmak yerine bu başlığın devamında, takımım adına ben de birkaç öneride bulunmak isterim.

1) Geçen serverda en cok zorlandığımız şey tp mage'nin CR'sini bitirmekti. Zaten killerin bir kismini arkada kaldığı icin göremezken 50 kill'lik cr oluyor sana 120 kill. Haliyle 1 kişi icin 7 kişinin eli ayağı bağlanıyor. Buna bir çözüm gerek, hadi takım olanlar neyse de ekibi olmayanlar TP mage bulmakta çok zorlandılar.

Önerimiz: Bir partide 2den fazla mage varsa görev ikiye katlansın, tek mage varsa istenilen kill sabit kalsın. Böyle bir ayar yapılamıyorsa mageler melee ile tekrar eşit sayıda kill yapsın ama cr'de trina gorevlerinin aktif olması gibi onları czde tutacak bir motivasyon kaynakları olsun.

2) Birçok solo oyuncu fp ve md'den sonrasını göremiyor ve orada tıkanıyor. Geçen serverda Cz bussları kısılmıştı ve bu birçok oyuncuyu el morad/lufer'de farm yapmaya itti. Çünkü cz ve lufer farmı, cz buss slotlarına gelen 'nerf' ile neredeyse eşit hale gelmişti. Genie de gelince bu durum lufer slotlarını cok cazip hale getirdi ve insanlar slota yaratık çekmeye, gereksiz kufurlesmeye başladı.

Önerimiz: Buss dropları 2 server öncesinde olduğu gibi hatrı sayılır olsun.

3)upgrade oranları gözden geçirilsin, trina ile +8 %10 olmasina rağmen geçen db biz dahil insanlar ne salladıysa geçti. Hissedilen oran %20-%30 'du.

4) ortalıkta TheMYKO kosp adı altında paralı programlar var. Çalışıyor mu bilemem ama indirme sayısı hayli yüksekti. Ara sıra gördüğümüz speedhackli atilla avcıları bu programı kullanıyor olabilir. Cidden böyle bir durum varsa, bu mantarlar türemeden el atılsın. Sen işini bilirsin koji.

5)Cs spawn süresi 2 saat olabilir. Zaten 2 server oluyor. Daha azı unique itemleri çöp ediyor. Fazlası da bu kadar player'a yetmez.

Şimdilik aklımıza gelenler bunlar. Kolay gelsin :)
son yazdığına katılamıyorum hocam 2 server oluyor cs 2 saatte bir çıkarsa server unique dolar myko oynuyoruz lütfen :)

DaDaSH

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 24, 2014
274
95
88,766,700
1,152
Evet dostlar bu konuyu kendim gibi serverda oynayan ve sunucunun nasıl uzun ömürlü ve daha zevkli olabilmesi için bazı önerilerde bulunmak istiyorum.

1-)Genie ve auto loot kaldırılmalı.(En azından başlangıçta)
2-)Seri exp görevleri kaldırılmalı.(Cz-Lufer-Emcyi kapsamalı böylelikle lufer ve emcdeki macrolarıda önlemiş oluruz)
3-)Collection Race Eventlerin sayısı düşürülmesede içinden çıkan master item dropları kaldırılmalı.Bowl dönen takımların bir ayrıcalığı olması gerektiğini düşünüyorum.
4-)Chaos stone saatinin 6 saatte bir olması gerektiğini düşünüyorum.
5-)Random drop bence çok sıkıntılı serverin ilk günlerinden serverda bir çok rol rom roc gibi itemler görüyoruzki bu tarz itemlerin bu kadar hızlı yayılmaması lazım.
6-)Exp premiuma bazı düzenlemeler getirilmeli verdiği exp oranının biraz daha azaltılarak eski exp keyfinin yerine geleceğini düşünüyorum.(aslında asıl fikrim exp premiumun tamamen kalkması gold neyimize yetmiyor :) )
7-)İsiloon'un serverin ilk gününden aktif olması kanaatindeyim
8-Cz Dark mare drop oranlarının eslanta göre daha fazla olması gerek.(Slot canlılığı için)
9-)Lr ve iceda belirli düzenlemelere gidilmeli.Lr nin sadece cast bozup kitlememesi gerçekten can sıkan bir durum.Aynı şekilde iceda ciddi bir düzenleme getirilmeli ice talia taktığımız halde her ice yeniyor serverda.
10-)Son olarak upgrade'de bi sınırlama olmaması gerektiğini düşünüyorum.Zor olsun ama açık olsun.

Şuanlık aklıma gelen bunlar sizde düşüncelerinizi ,önerilerinizi paylaşırsanız daha uzun ömürlü ve zevkli bi server oynayabiliriz.
Çoğu kişinin düşüncelerini belirtmişsinde son acıklamalarına bakarsak yine Momos tarzı bir server acılacak ve bu kadar milletin uyarıları hiçe sayılacak gibi görünüyor.Bir kişi genie oto loot olsun demezken bu kadar ısrarı anlamıyorum iyi gelir elde ediyoruz diyorsanız premiumu 50 60 TL yapında biz karşılayalım kaybınızı yinede kapatın şu sacmalıkları serverin iyliği için.

WaitForMe

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jun 7, 2015
114
61
79,303,950
367

KGG_WinGWounD

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 19, 2014
484
345
155,921,700
1,982
Nerde 3 yıl önceki gerçek myko db :) inanmayın abi imkansız artık ko=para şuan
50tl ver 21xx lerde oyna bi hafta sonra diğer server 50 tl ver başka bi 1299 da oyna öbür hafta yine bi 50 tl ver farm server oyna bi sonraki hafta bi 50 daha hhomeko server oyna :(((((((((((((((

• Like
Reactions: imAeroDynamic

WaitForMe

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jun 7, 2015
114
61
79,303,950
367
50tl ver 21xx lerde oyna bi hafta sonra diğer server 50 tl ver başka bi 1299 da oyna öbür hafta yine bi 50 tl ver farm server oyna bi sonraki hafta bi 50 daha hhomeko server oyna :(((((((((((((((
Yok be Ali. En son amykos muydu onda oynadık orda bile doğru düzgün zevk alamadım o yüzden hiç oynamıyorum artık. Yani TheMYKO bile zevk vermiyorsa artık hiçbir pvp serverdan medet ummam. Burak bey açıklarsa server özelliklerini çok köklü değişiklik yaparsa belki son kez bidaha başlarım :D

evildark

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Feb 25, 2015
63
6
78,205,050
758
Yok be Ali. En son amykos muydu onda oynadık orda bile doğru düzgün zevk alamadım o yüzden hiç oynamıyorum artık. Yani TheMYKO bile zevk vermiyorsa artık hiçbir pvp serverdan medet ummam. Burak bey açıklarsa server özelliklerini çok köklü değişiklik yaparsa belki son kez bidaha başlarım :D
@Kojiro duy sesimizi

M

Martzjperayt

Guest
cumartesi günü olacak olan ; lan loginde kalıyor giremiyom ben xd

Mileenaa

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Oct 2, 2016
489
292
126,800,850
4,466
Oto loot 50tl olsun herkes almasin. Alan zaten parasinin karsiligini fazlasiyla cikariyor. Genie fiyatina lafim yok. Kcyi oyunda daha aktif hale getirebilirsiniz. Bazi aktivitelere kc ile giris yapilabilir veya bağzı seyler

ryhmelion

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 20, 2014
246
129
88,797,225
3,033
Genie auto loot felan bunlar kalkmalı Exp olarak değilde biraz item olarak zor olmalı diye düşünüyorum serverin 10. gününde md +1 6 m 7 m oluyor hiç hoş değil :) yani glavenin md nin bi değeri olmalı

• Like
Reactions: MrsKenneX
F

Furucu

Guest
genie oto loot kalksın (Kalkmasın diyen görmedim ilk haftalar olmasın diyen hariç hala daha koyuyorsa sikleyen yok demektir.)

MuHo

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 8, 2016
68
34
78,418,725
3,296
Evet dostlar bu konuyu kendim gibi serverda oynayan ve sunucunun nasıl uzun ömürlü ve daha zevkli olabilmesi için bazı önerilerde bulunmak istiyorum.

1-)Genie ve auto loot kaldırılmalı.(En azından başlangıçta)
2-)Seri exp görevleri kaldırılmalı.(Cz-Lufer-Emcyi kapsamalı böylelikle lufer ve emcdeki macrolarıda önlemiş oluruz)
3-)Collection Race Eventlerin sayısı düşürülmesede içinden çıkan master item dropları kaldırılmalı.Bowl dönen takımların bir ayrıcalığı olması gerektiğini düşünüyorum.
4-)Chaos stone saatinin 6 saatte bir olması gerektiğini düşünüyorum.
5-)Random drop bence çok sıkıntılı serverin ilk günlerinden serverda bir çok rol rom roc gibi itemler görüyoruzki bu tarz itemlerin bu kadar hızlı yayılmaması lazım.
6-)Exp premiuma bazı düzenlemeler getirilmeli verdiği exp oranının biraz daha azaltılarak eski exp keyfinin yerine geleceğini düşünüyorum.(aslında asıl fikrim exp premiumun tamamen kalkması gold neyimize yetmiyor :) )
7-)İsiloon'un serverin ilk gününden aktif olması kanaatindeyim
8-Cz Dark mare drop oranlarının eslanta göre daha fazla olması gerek.(Slot canlılığı için)
9-)Lr ve iceda belirli düzenlemelere gidilmeli.Lr nin sadece cast bozup kitlememesi gerçekten can sıkan bir durum.Aynı şekilde iceda ciddi bir düzenleme getirilmeli ice talia taktığımız halde her ice yeniyor serverda.
10-)Son olarak upgrade'de bi sınırlama olmaması gerektiğini düşünüyorum.Zor olsun ama açık olsun.

Şuanlık aklıma gelen bunlar sizde düşüncelerinizi ,önerilerinizi paylaşırsanız daha uzun ömürlü ve zevkli bi server oynayabiliriz.
4-8-9-10 mantıklı kalanlar saçma sen bildiğin kendi serverını kurmuşun host arıyosun. Cyprus-ke den beri biliyorsundur belki TheMYKOyu senin oynadıgın 2011 TheMYKOsunda panel buglu halde 600 user olan bir serverdı.3-5 dm-boss kesip çıkan itemlerle kolsuzları tokatlıyodu 2-3 clan.

1-Genie tartışılırda oto kutuyu nasıl beğenmiyonuz çok garip. uruklar zaten 5e çekildi birazda drobu kısılsa kalan slotlarda çok kasmıyo tek yapılması gereken şey cz bsnin eski buss drobunu atması.

2-Cr cazip olmazsa 3 haftalık TheMYKO 1 haftaya düşer.Oyun zaten pay2win zirve seviyesinde.

3-Isıloon olayında baya garip ha cs 6 saatte bir olup isiloon aktif olsun demen sencede tuhaf değil mi ? Ne o sen kescen yada yancı olcan serverın kalan kısmı sizin glaslı neckli charlarınızamı bakacak ? Yani hem zaten alamadığın yada eşit şansta olduğun dropları nerfleyecen ama sadece şirket kuran clanların keseceği bossun drobunu açık isteyecen.

4- Bowlda random drop olmasının normal drop olmasıyla tek farkı ne alacağını bilememen.Random drop olunca oranmı artıyo amk

ryhmelion

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 20, 2014
246
129
88,797,225
3,033
Bide Su switch premium meselesini getirecektin sadece war pre ve exp pre içerikli olabilir 2 premium

WaitForMe

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jun 7, 2015
114
61
79,303,950
367
cumartesi günü olacak olan ; lan loginde kalıyor giremiyom ben xd
Kardeş 2 yıldır 1 dbde oynadım sadece :D Bunda da oynamayı düşünmüyorum şuan bu konuda belirttiğim köklü değişiklikler olmaz ise

Naira

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 19, 2014
667
373
195,176,850
5,532
BABAA GENİE OTO LOOT FİLAN BUNLAR NE YA HOMEKO MU OYNUYORUZ MYKO MU?
5 k np olayı da saçma parası olan gelicek hem item alacak hem de np basacak ben niye oynuyorum bu oyunu herkese fark atmak için zevk almak için.
Ben eşek gibi np kasayım adam gelsin parasıyla geçsin beni saçma bir uygulama.
2. olarak da tl ile item satan da tl ile item alan da banlasın.ADALET istemek hakkımız dostlar.
Bir şey alacaksa kc alsın parasıyla oyuna kc girişi olur para vermeyenler için de

Status
Not open for further replies.