Avuçlarımızdan Kayıp Gidiyor...

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September

JagerMaister

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 21, 2015
175
333
99,755,700
2,142
Sözlerime nereden başlayacağım bilemedim o yüzden yıllardır bu platform da olan biri olarak son 1-1.5 yılda ki server gidişatı hakkın da nacizane görüşlerimi bildirmek istedim.

Sayın @Kojiro yıllardır bizler senin bizlere sunduğun platformda iyi ve kötü şekilde imkanlar el verdikçe bulunmaya çalıştık. Açıkçası yıllar içinde biz seni, sen bizleri büyüttün. Senin ve bizlerin büyüttüğü bu platform taş gibi yıllardır ayakta daha da ayakta duracak, dursun da zaten ama senin büyüttüğün bizler avuçlarının içinden kayıp gidiyor.. Bu kayıp gitmek bırakıp gitmek yada provokatörlük değil asla, MELE sevdalısı insanlardan bahsediyorum.

Zamanla açılan son serverlara bakıldıkça MELE sevdalısı arkadaşlar, clanlar azaldı, azalmaya da devam ediyor. Bu sonuca etkisi olan bir çok sebep olabilir fakat serverın sunduğu ortamdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü kendimden örnek vermek gerekirse yıllardır bu platformdayım ilk defa ASAS / OKÇU oynuyorum, oynamak zorunda kalıyorum. Az sonra bahsedeceklerim damage fazlalığı yada azlığı değil, denge ve oran orantı ile alakalı.

Sen bizlere V.1299 olarak hep ilkleri sundun, hala da sunuyorsun. Bundan şikayetçi olanlarımız da var olmayanlarımız da mağlum herkesi mutlu edemezsin. Fakat örnek vermek gerekirse MAGE arkadaşlarımız senden Light Shock istemedi ama sen yenilik için getirdin, OKÇU arkadaşlarımız senden İce ve Lighting Shoot istemedi ama sen yenilik için getirdin. Emeklerin için gerçekten teşekkürler, sen ve ekip olarak çalışıyorsunuz ama ne gerek var ki bunlara ? Oyunun %80' i zaten Mage ve Okçu. Haa illa da olacaksa bu skiller oran orantıyı lütfen dikkatli şekilde sağlıyalım çünkü oyun herkes için çekilmez bir hal alıyor sadece MELE için değil. Magenin İCE skilli tutmuyor, okçunun İce Shoot hepsi tutuyor. Magenin LR' side İCE' ıda okçunun İce Shoot Skillerinin de ayarlanması gerekiyor.

Başka bir örnek yada fikir vermek gerekirse diyelim akşam CR' leri. Mağlum genel de 50 kill - Atross - Riote açılıyor ve bu PK eziyet veriyor. Çünkü yığılma oluyor gerek bowl' da gerekse karşı ırkın town dar aralarında. Zaten görüntü bug u var oyunda çözülemiyor yoğunluk yüzünden bari yoğunluğu CZ' de başka yerlere yayalım. Yayalım ki insanlar eziyet çekmesin buna sadece MELE değil, herkes için geçerli. Örneğin 50 kill yine olsun ama yanına ilave olarak Cardinal - Baron - Lamia - Apost - Harpy - Golem türlerini ekliyebilirsin. Böylece yığılmanın önüne biraz da olsa geçilir. Asas olarak CR yapamayan arkaşlarımız da yapabilir, MELE' de daha fazla zevk alabilir oyundan. Çünkü CR' lerde asaslar mecbur okçu oluyor, MELE desen yürüyemiyor. Eskiden 2 asas 1 priest 1 mage pk atardı şimdi imkanı yok atılmıyor. Buna bir çok örnek verilebilir, arkadaşlar beni anlayacaktır.

Gennie Oto Loot olayına gelirsek de karşı olanı da var olmayanı da. Fakat CZ' de farm olayı bitmiş durumda bunun da orantısını ayarlamak gerekiyor. Sen tabi ki verdiğin hizmetin karşılığını alacaksın, buna kimsenin söz sözlemeye hakkı yok ama CZ' yide lütfen öldürme, canlı tutmak gerekiyor CR harici de.

Biz senin bize sunduğun hizmet ve emeklerden memnunuz. Fakat oran orantıdan memnun değiliz. Bakıyorum oyuna doğasında MELE yatan arkadaşlarımız ortama ayak uydurmak için ya mecbur MAGE oynuyor yada OKÇU oynuyor. Buna bende dahilim hayatım boyunca bu platform da okçu oynamadım, oynamak zorunda kaldım. Bizler ( MELE ) olarak artık mutlu olmak istiyoruz, oyundan zevk almak istiyoruz sinir hastası olmak istemiyoruz.

NOT : Konuya yorum yapacak arkadaşlar provokatörlük şeklinde değil de yapıcı, destekleyici yorumlarda bulunurlarsa sevinirim. Bu platform HEPİMİZİN ! MELE' side MAGE' side OKÇU' suda doğru olan neyse onu söylemeli. Benim diyeceklerim bu kadar umarım hepimiz için daha sağlıklı bir oyun olur..

Last edited:

KillerBooo

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 20, 2014
330
278
107,081,700
1,097
Yıllardır ne kadar çok mage serverda kalırsa, server ömrü okadar uzun oluyo diye yaklaştık konulara...Mele nasılsa oynuyo diye hiç düşünülmedi, mageler için çok uğraşıldı, şimdi sıra meleeyi de oyunda tutucak bir denge getirisinde

MerTHakaN

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 2, 2016
112
28
79,151,325
1,169
Sözlerime nereden başlayacağım bilemedim o yüzden yıllardır bu platform da olan biri olarak son 1-1.5 yılda ki server gidişatı hakkın da nazicane görüşlerimi bildirmek istedim.

Sayın @Kojiro yıllardır bizler senin bizlere sunduğun platformda iyi ve kötü şekilde imkanlar el verdikçe bulunmaya çalıştık. Açıkçası yıllar içinde biz seni, sen bizleri büyüttün. Bizlerin büyüttüğü bu platform taş gibi yıllardır ayakta daha da ayakta duracak, dursun da zaten ama senin büyüttüğün bizler avuçlarının içinden kayıp gidiyor.. Bu kayıp gitmek bırakıp gitmek yada provokatörlük değil asla, MELE sevdalısı insanlardan bahsediyorum.

Zamanla açılan son serverlara bakıldıkça MELE sevdalısı arkadaşlar, clanlar azaldı, azalıyor hep. Bu sonuca etkisi olan bir çok sebep olabilir fakat serverın sunduğu ortamdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü kendimden örnek vermek gerekirse yıllardır bu platformdayım ilk defa ASAS / OKÇU oynuyorum, oynamak zorunda kalıyorum. Az sonra bahsedeceklerim damage fazlalığı yada azlığı değil, denge ve oran orantı ile alakalı.

Sen bizlere V.1299 olarak hep ilkleri sundun, hala da sunuyorsun. Bundan şikayetçi olanlarımız da var olmayanlarımız da mağlum herkesi mutlu edemezsin. Fakat örnek vermek gerekirse MAGE arkadaşlarımız senden Light Shock istemedi ama sen yenilik için getirdin, OKÇU arkadaşlarımız senden İce ve Lighting Shoot istemedi ama sen yenilik için getirdin. Emeklerin için gerçekten teşekkürler, sen ve ekip olarak çalışıyorsunuz ama ne gerek var ki bunlara ? Oyunun %80' i zaten Mage ve Okçu. Haa illa da olacaksa bu skiller oran orantıyı lütfen dikkatli şekilde sağlıyalım çünkü oyun herkes için çekilmez bir hal alıyor sadece MELE için değil. Magenin İCE skilli tutmuyor, okçunun İce Shoot hepsi tutuyor. Magenin LR' side İCE' ıda okçunun İce Shoot Skillerinin de ayarlanması gerekiyor.

Başka bir örnek yada fikir vermek gerekirse diyelim akşam CR' leri. Mağlum genel de 50 kill - Atross - Riote açılıyor ve bu PK eziyet veriyor. Çünkü yığılma oluyor gerek bowl' da gerekse karşı ırkın town dar aralarında. Zaten görüntü bug u var oyunda çözülemiyor yoğunluk yüzünden bari yoğunluğu CZ' de başka yerlere yayalım. Yayalım ki insanlar eziyet çekmesin buna sadece MELE değil, herkes için geçerli. Örneğin 50 kill yine olsun ama yanına ilave olarak Cardinal - Baron - Lamia - Apost - Harpy - Golem türlerini ekliyebilirsin. Böylece yığılmanın önüne biraz da olsa geçilir. Asas olarak CR yapamayan arkaşlarımız da yapabilir, MELE' de daha fazla zevk alabilir oyundan. Çünkü CR' lerde asaslar mecbur okçu oluyor, MELE desen yürüyemiyor. Eskiden 2 asas 1 priest 1 mage pk atardı şimdi imkanı yok atılmıyor. Buna bir çok örnek verilebilir, arkadaşlar beni anlayacaktır.

Gennie Oto Loot olayına gelirsek de karşı olanı da var olmayanı da. Fakat CZ' de farm olayı bitmiş durumda bunun da orantısını ayarlamak gerekiyor. Sen tabi ki verdiğin hizmetin karşılığını alacaksın, buna kimsenin söz sözlemeye hakkı yok ama CZ' yide lütfen öldürme, canlı tutmak gerekiyor CR harici de.

Biz senin bize sunduğun hizmet ve emeklerden memnunuz. Fakat oran orantıdan memnun değiliz. Bakıyorum oyuna doğasında MELE yatan arkadaşlarımız ortama ayak uydurmak için ya mecbur MAGE oynuyor yada OKÇU oynuyor. Buna bende dahilim hayatım boyunca bu platform da okçu oynamadım, oynamak zorunda kaldım. Bizler ( MELE ) olarak artık mutlu olmak istiyoruz, oyundan zevk almak istiyoruz sinir hastası olmak istemiyoruz.

NOT : Konuya yorum yapacak arkadaşlar provokatörlük şeklinde değil de yapıcı, destekleyici yorumlarda bulunurlarsa sevinirim. Bu platform HEPİMİZİN ! MELE' side MAGE' side OKÇU' suda doğru olan neyse onu söylemeli. Benim diyeceklerim bu kadar umarım hepimiz için daha sağlıklı bir oyun olur..
+1

• Like
Reactions: Deku

TerrAFaruK

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 15, 2017
48
23
78,235,575
170
Benim nacizane düşüncem oyunda CR yokken GENIE yokken BDW master drobu atmıyorken guzeldi.İnsanlar bırseyler ıcın ugrasıp emek verıyordu.Master ıcın gunlerce bowl donuluyordu her zaman pk oluyordu.Şuan DM dönen yok serverda.Herkez auto loot genıe'den farm yapıyor. Bence en azından genıe auto loot'a denge getırmek adına 1 ıp adresıne en fazla 1 genıe auto loot alınsın.Aslında bunlar olmasa daha guzel.TheMYKO 2 sene oncekı halıne donsun bence

• Like
Reactions: SorryForDeadYou

VeyselBAYAR

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 23, 2017
294
279
106,959,600
7,356
Kesinlikle oyuna mele olarak sokabilecegimiz arkadaşlarımız girmek istemiyo ve bunların hepsi mele sevdalısı insanlar biz TheMYKOyu seven userler bile 19xx vs serverlara girmek zorunda kaldık mage yi silemessin yada okcuyu farkındayız ama biraz daha iyileştirme olabilir gökcer abinin dedigi gibi biz bu platformu bu platform bize cok şey kattı ama inşallah düzelir eskiden 1000 kişi vardı oyuna girmek icin can atardık o zamanlar inşallah geri döner bu dediklerimizi sana karşı oldumuz icin felan deil abi yanlış anlama

• Like
Reactions: MerTHakaN

Kojiro

Administrator
Staff member
Administrator
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
Sep 14, 2016
3,000
6,048
312,087,600
1,025,889
Problem Warrior yada Asssasin skilleri değil, insanların kolay yolu seçmesidir.

Kalabalik bir PK haritasinda her zaman her server bu tarz sızlanmalar duyuyoruz, MAGE/OKÇU arkadaşları göremediğinizde "yaa kojiro serverda adamları oradan oraya kovaliyoruz" diye sızlanmalar oluyor.

Kalabalik bir sunucuda herkes kendine göre bir strateji belirliyor ve bunun üzerinden gidiyor. Bu kadar kalabalik bir PK haritasında kullanıcılara göre iş yapan class'lar uzaktan vuran karakterler. Ayrıca melee clanlar bana burada hergün birşeyler söyleyip giydirmeye çalışıyor ama benimde sabrım tükenmekte size karşı. Yapıcı olmaya çalıştıkca her dakika her saniye bir beklenti içinde olmayın, zaten elimizden geleni yapiyoruz. Kısacası sıkıcı olmaya başladı meele clanlar.

Çözüm yolları

* PK haritasına sınırlı sayıda MAGE ve OKÇU alımı
* Server açıldığı gün MAGE ve OKÇU sınıflarını sınırlandırma

Daha iyi çözüm yolunuz varsa yazın konu altına, mantikli bir çözümünüz yoksa biz daha bir çözüm bulana kadar melee oynamayin.

MerTHakaN

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 2, 2016
112
28
79,151,325
1,169
Aynen kimse acmasın mele diyecemde var mı ki .....

JagerMaister

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 21, 2015
175
333
99,755,700
2,142

Kalabalik bir PK haritasinda her zaman her server bu tarz sızlanmalar duyuyoruz, MAGE/OKÇU arkadaşları göremediğinizde "yaa kojiro serverda adamları oradan oraya kovaliyoruz" diye sızlanmalar oluyor.

Kalabalik bir sunucuda herkes kendine göre bir strateji belirliyor ve bunun üzerinden gidiyor. Bu kadar kalabalik bir PK haritasında kullanıcılara göre iş yapan class'lar uzaktan vuran karakterler. Ayrıca melee clanlar bana burada hergün birşeyler söyleyip giydirmeye çalışıyor ama benimde sabrım tükenmekte size karşı. Yapıcı olmaya çalıştıkca her dakika her saniye bir beklenti içinde olmayın, zaten elimizden geleni yapiyoruz. Kısacası sıkıcı olmaya başladı meele clanlar.

Çözüm yolları

Daha iyi çözüm yolunuz varsa yazın konu altına, mantikli bir çözümünüz yoksa biz daha bir çözüm bulana kadar melee oynamayin.
Konu senin ve yönetimde ki kişilerin sabrını zorlamak yada üstüne gitmek değil. Aksine konuda da bahsettim yenilikler ve emekler için teşekkürler diye çünkü v.1299 tabanında TEKSİN ! Bu oyunu herkes için daha güzel bir hale nasıl getiririz demektir bu konunun amacı, sana ve yönetimin üstüne yüklenmek yada eleştirmek değildir. Senin de dediğin gibi sorun damage yada skiller değil. Denge ve oran orantı her neyi kapsıyorsa onunla ilgili. Kullanıcı ve yönetici olarak herkesin mantıklı görüşlerine ihtiyacımız var, çünkü bizler oynamak istiyoruz oynarken de üzülmek istemiyoruz.

BarneyROSSSS

Level 60
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 7, 2017
152
176
82,661,700
2,350
Oyunun dengesiyle oynanirsa olacağı buydu yıllardır mage tek yiyorum dedi orjinal master getirileryle oynandı masterin verdiği özellikler sürekli kısıldı elimizde mageleri tutalım dedikçe ne asas ne warior kaldi

Rihannastyl 361

Level 70
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jul 21, 2017
790
1,207
312,087,600
16,074

Çözüm yolları

Magelerin çok fazla sıkıntı oluşturduğunu düşünmüyorum biraz hp dayanan warrior ayakta kalabiliyor ve mageleri peynir ekmek gibi kesebiliyor, bence asıl sorun okçu jobunda çözüm olarak kapatılmasını talep edebilirim, okçu oynayan oyuncuların kendi isteğiyle okçu oynadığını düşünmüyorum. Biraz sert ama etkili...

Last edited:

MHAEL

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jun 23, 2016
46
22
78,235,575
2,199
Bende okçu oynuyorum hiç zevk almadığım halde Rihannanın dediğinede katılıyorum okcu jobu kapatılsın

Mordad

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jul 11, 2016
88
45
78,693,450
1,466

Çözüm yolları

Sayın kojiro, çözüm yolu illaki vardır bu forum niye var biz isteklerimizi dile getirip sizlere sunalım.
- ilk olarak doğruya doğru cz de farm yok yarım saat aralıksız kestim 10 m zor topladım drop sc alıp e2'de yarım saatte 80 90 m kasabiliyorum. bu biraz haksızlık değil mi ? cz de farm her zaman daha cezbedici olmalı ki insanlar yeniden cz ye yönelsin.
- ikincil olarak, server maşallah çok kalabalık daha da çok olsun fakat cr leri yönetmek sizin elinizde, bizim değil. Niye her gün 50 kill 1 atros 1 riote açılır bu cr ? 1299 un verdiği sıkıntısı ile kalabalık ortamda görüntü bugu kaçınılmaz bir şey. Burada sizlerin yapması gereken bu cr leri sadece bowla ve bowl darına yaymak yerine bütün cz ye yaymanızdır 1 kişi bir yerde iç içe duruyor bu durumda mele asas nasıl oynansın sistem zaten bizi mage okçuya zorluyor. cz haritasında dünya kadar mob var örneğin 5 harpy 5 golem 5 obo 5 apos 5 deru 1 dark mare konulup insanları sadece bir alana değil, bir sürü alana yayabilirsiniz.
-Bir okçu olarak her ice shootun tutması bu kadar okçu var iken pk yı çekilmez bir hale sokuyor. bir asas ice yediği an lf skili buga giriyor zaten bu kadar çok mage okçu var iken mele nasıl kovalasın onları? melenin magesi ice atıyor kimseye tutmuyor ..

BarneyROSSSS

Level 60
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 7, 2017
152
176
82,661,700
2,350
Eskiden santalarda mage alan skillerimi ne kapatiliyordu yada damagesimi ne kisiliyordu belki crlerde de okcu damageleri kisilabilir, genel olarak okcuyu kapatmak diye birşey olamaz ama crlerde damage dusurulme şansı varsa bu biraz düzeltebilir sorunu

Swollen

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 7, 2017
313
168
99,938,850
1,236
Ben şahsen okçu ile cr giriyorum , Warriorla bir yere gidemiyorum , bu 10 yaşındaki çocuğa bile zr yap demelerinden kaynaklanıyor , illaki denge gelir itemler kasılsın o okçular melee çarlarına aktarım yaparlar , şuanda ağlayıp melee clanlarını bozup okçu açıp konuyu foruma aktarmaları çok farklı bi durum tabiki ( eleştiri kaldıramayan laf etmesin meleelerden ) okçu değilde melee ağırlıklı insanları teşvik edebilirsiniz , +7 fp set +9 takılı bi warrior kolay diziliyor. ( OYUNA 1000 tl yatırmana gerek yok yani ) okçularında damagelerinde birazcık ama birazcık bi oynama olursa o okçular melee çarlarına geçebilirler..
Sanırım burdakiler Lamia' dan Kukry'i özlemişler :D

Bundada aceleci olmanıza gerek yok @Kojiro gereğini yapıcaktır. ( Eventlarda )

• Like
Reactions: MHAEL

UchihaSasuke

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 28, 2017
837
832
273,015,600
9,202
Pro serverinde 1.5 ay boyunca nerdeyse hergün burada Okçu lar kötü damagesi az bi bok yapamıyor diye ağladım bi çözüm getirmediler. Burada fazlasıyla boş yapıyorsunuz mantık çok basit 64lwl siniz. Master 5 açık degil oyüzden herkes okçu oynuyor farmını yap az sabret 70 acıldıgında okçular mageler ağlıcak warriorlar ilah olcak bu oyunun kuralı bu.

DISEQ

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
May 21, 2017
152
198
84,981,600
4,165
Eskiden santalarda mage alan skillerimi ne kapatiliyordu yada damagesimi ne kisiliyordu belki crlerde de okcu damageleri kisilabilir, genel olarak okcuyu kapatmak diye birşey olamaz ama crlerde damage dusurulme şansı varsa bu biraz düzeltebilir sorunu
cr lerdede dediğin yapılabilir ama bence genel olarak okçu 2013 2012 themis apollon ilk maiza zamanlarına geri dönebilir iceshot tamamen kaldırılmalı ve damageleri en az %10 %15 civarlarında düşürülmeli , mage için acil bir değişikliğe bunaltacak bişeye gerek yok tek sorun o konuda ekran görüntüsü sorunu bugu

TerrAFaruK

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 15, 2017
48
23
78,235,575
170
Pro serverinde 1.5 ay boyunca nerdeyse hergün burada Okçu lar kötü damagesi az bi bok yapamıyor diye ağladım bi çözüm getirmediler. Burada fazlasıyla boş yapıyorsunuz mantık çok basit 64lwl siniz. Master 5 açık degil oyüzden herkes okçu oynuyor farmını yap az sabret 70 acıldıgında okçular mageler ağlıcak warriorlar ilah olcak bu oyunun kuralı bu.
Yanı melee oynayan adam ılk 1 ay can sıkıntısından sıkıntı stresten ölsün 1 ay sonra 70 geldıgınde okcular oyunu bırakınca zavallı 3 4partı melee bırbırını kessın. Mukemmel bir mantık dıyecemde okcudan baska bırsey oynamayan ınsanlardan başka ne yorum beklenir ki ?