TheMYKO - 4ko sunucuları

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September

KillerBooo

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 20, 2014
330
278
107,081,700
1,097
1299 da bile hergün bi olay, her kafadan bir ses çıkıyoken siz neyin kafasındasınız da 1400 - 1900 lere gittiniz :D Ha bide şunu unutmayın TheMYKOnun gerçek oyuncularının yarısından çoğu 2005-2007 yi arıyanlar, yeniliklerden kaçanlar

• Like
Reactions: GNOL
I

IJunnTheOnuRI

Guest
19xx server oynucaksak saten giriceğimiz yer xxx belli adamlar prof olmuşlar k.bakmada 4koda 1hafta bdwye giremedk hata oldu kojiroda 19xx yapabilcek kapasite yok.1299 devam sadelikten yanayım.

SYSTEMDAMAGE

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 20, 2014
201
111
83,882,700
1,707
adamın bi tane swsinde bdwde sürekli oyun koptu diye cok dillendirdiniz ama 3 gün ress gelmediği günleri bilirim kojiro oyuna girmediği halde swnin kendi halinde yuvarlandıgı da oldu TheMYKOda.19xx yapacak kapasite AVCI da olduğuna inaniyorum.Ayrica şoyle bi durum var TheMYKOnun oyuncu kitlesine yeni isimler katılması gerektiğini düsünüyorum eğer paneller duruyosa eski serverlarin ilk 5 belli clan ismi belli nick belli np :) eğer 19xx tanıtımı güzel yapilirsa hiç ismi olmayan yerler bile isim yapabilir 1-2 hafta betası olsun yeter dbyi tanımış oluyor bu sayede userlerde.

DNZ

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 21, 2014
654
368
233,943,600
5,644
Avcı var sıkıntı yok :p 1453 de yapar 19xx de. 1453'ün pek bir farki yok ama zaten Myko oynayan adam o kadar ileriyi sevmicektir diye düşünüyorum. Kanat Krowaz fazla bence mykoculara. 80 level ve skilleri rebirtt patch, Walky, Glyp armorlar yeni yaratıklar yeter de artar. Upgrade oranlarini da biraz daha yükselterek +6 %40 +7 %30 +8 %15 gibi bişiler yapilabilir. Saymali görevler yerine de oyunun kendi görevleri olacak. Chitin +5 görevleri, Cleaver görevi vs. bunlar gelicek. Diğer Mykoculari bilmem ama ben uzun zamandir usko oynamiyorum. Su an Map'lari taniyamam görsem oyunu çözmek icin de vakit harcamam lazim. 19xx lerde cokca Map Mevcut. Juraid Mountain de var sanirim 1453'lerde. Yeter de artar bu özellikler.

JimmyBrown

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 22, 2014
50
28
78,235,575
76
Son 3 yıldır Usko bile 6 ayda bir yeni server açıyorsa burda TheMYKO 2 ay gitmiyor rererö diye yakınmanın bir mantığı yok.Knight çok basit ve para odaklı bir oyun, ve basit olan herşey kısa sürer.Adamlar sana sorunsuza yakın server sağlıyor mu sağlıyor, gerisi senin zevkine kalmış ister oynarsın istemiyorsanda alternatif bulursun.

Artık oyunda gördüğün en aptal adam bile ölmemek için 40 takla atıyor.Moradonda 1k user varsa czde 50 kişi ya oluyor ya olmuyor bu uskodada böyle.Kimse gidip oyuna para harcayarak 5 katı item elde etmiş insanlara madara olmak istemiyor, gayet normal birşey bu.

Myko tarzı pvp serverların en büyük sorunu, %99 2005-2007 arası eski usko zamanında istediğini başaramamış ve şuan sözünün geçmesini isteyen egoist fakat başarısız oyunculara hitap etmesi, acı ama gerçek bu.Adam ilk gün oyuna başlıyor 2. gün bir bakıyor başka bir adam kendisini 2 ye katlamış, sinir oluyor deliriyor kendisine itiraf edemiyor başarısızlığını bu sefer hem kendisinden iyi olana hem server sahibine sarıyor.Diyor ki, parası çok olan bizi eziyor sen bu adama item satıyorsun, kayırıyorsun, item basılmasın zor olsun, o kadar zor olsun ki kimse kasamasın vs.Önceki 165 serverda kralmıydın bu serverda olamadın diye sorarlar insana ama soramıyorlar çünkü oyunun %98 i bu örnekle aynı kafa yapısında.

Server sahibinin cebini düşünmekten, itemim değer kaybetti nasıl elden çıkarırım diye kafa patlatmaktan oyun oynayamıyorsunuz, ha buna şaşırmak mı lazım? tabiki hayır.Ailece gidilen restoranda ilk işi müşteri sayısından restoran geliri hesaplayan babalar yetiştirdi bu nesli.

disloyal

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 19, 2014
316
156
99,755,700
1,812
Ailece gidilen restoranda ilk işi müşteri sayısından restoran geliri hesaplayan babalar yetiştirdi bu nesli.
ŞKSDFMSKDLFASDGASDFASDFASDFASDGA

exeptus

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 30, 2014
317
192
104,517,600
6,727
Ya o bu değil de 4ko neden var onu anlayamadık.TheMYKO 3-4 ayda bir sw gömse de oynardık.
Bu Şeref adlı arkadaş,(soy ismini vermeyeceğim)pay2phone'un sahibi görünüyor ve upayco'nun da sahibi aynı zamanda.(http://upayco.com/sozlesmeler/Kullanici_Sozlesmesi.pdf )copy-paste payp2hone.Yani pay2phone ve upayco TheMYKO için tertiplenmiş gibi.Velhasılı kelam ne gerek var 4ko'ya 4 ayda bir TheMYKO yeterdi.Geçen server'ın adı TheMYKO olsaydı 1-2 haftadan fazla giderdi.

He ben gene buradayım orası ayrı.Jimmy'nin dediği gibi usko 5-6 ayda bir açıyor.

Last edited:
  • Like
Reactions: disloyal

KillerBooo

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 20, 2014
330
278
107,081,700
1,097
itibar kardeşim ... 1 ayda 2 ayda bi açılıp kapanan serwer diye bi tabir var, TheMYKO da bu kaliteye, itibara ulaşmışken bu damgayı yememek için yılda 2 kere açılıyo, arada da 4ko açılıyo.. Bırakın 4ko - TheMYKO tartışmalarını ne varsa girin geçin, db olarak farklılık yok nasılsa, piyasada bu db den iyiside olmadıgına göre... Oyuna girince aptal pathos gloves, aptal grafikler kötü db li frienz ko mu ne poksa o bile 4ko dan uzun gitmişşe sorun bence 4ko da TheMYKO da yada db de değil tamamen oyuncularda

• Like
Reactions: GNOL

exeptus

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 30, 2014
317
192
104,517,600
6,727
Oradaki oyuncularla buradaki oyuncuların farkı ne?Sorun %100 db ya da yönetim.

• Like
Reactions: disloyal

GNOL

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 20, 2014
407
319
155,799,600
8,960
TheMYKOnun verdiği zevki veren başka bir db yok bende sorunu oyuncularda görüyorum

disloyal

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 19, 2014
316
156
99,755,700
1,812
aga siz boşverin valla 1900 ler çok güzel. biz de çok saçma diyoduk. lan kanat neymiş ne bilim krowaz neymiş falan charlar palyaçoya dönüyo diyoduk. ama başlayınca oynayınca öyle bi sardı ki. ha şimdi hiç bişey bi myko gibi değil yani 80+ adama buffsız bile olsa tek atamıyosun kolay kolay. ne bileyim bi tormentle exp kasan bi partiyi saniyede patlatamıyosun. ama 80+ da da skillerin pknın ayrı güzelliği oluyor gerçekten.

bir de şu olay var. şimdi TheMYKO açıldı 2 gün geri kaldın mı bittin. telafi ancak parayla falan oluyor ya da çok şanslı olcan rol roc vs alcan kurtarıcan. 19xx lere istersen 1 ay sonra başla geride kalacağın tek konu np olur. çünkü eventlerden item alma olasılığın olsun, krowazları toplayıp kırdırmandaki şans olsun her türlü item yapıyosun. parası olmayan adam da her kafa oynar. expi çok abartmadıkları sürece oyun zevkli olur bayağı. bu yüzden ömrü uzun oluyor. 1 ay sonra bile servera başla yetişebiliyorsun. kaybın çok olmuyor. diyorum ya dediklerimi en iyi knight kingdoma girmiş adamlar anlar. o serverı türkler patlatmasaydı, koxp ile içine sıçmasaydı hala çatır çatır oynanıyor olurdu orda. biz açıldıktan 1 ay sonra başladık 3500 online vardı oyunda.

tebdili mekanda ferahlık vardır derler. artık değişiklik bence şart. avcı varken pek sorun olacağını sanmıyorum. 1 haftalık falan bi beta açılır tüm buglar fixlenir icabında. koxp olmasın yeter.

Last edited:

DNZ

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 21, 2014
654
368
233,943,600
5,644
DM'den Cleaver, Iron x kasarsa userler geriden kalan adam ne yapabilir ki :) Sıkıntı geriden gelen userleri oyuna baglayamamakta. Lamia droplari kisilmis hatta dm ye daha cok oranla eklenmis droplar var. Bircok Myko oynadim. Asıl olay geri kalan oyuncularin emc de oyuna yetismeye calismasi. CZ'de olan user bir sekilde zaten yapacagini yapiyor. Lamia droplarini kaldirmak yersiz. Adam 1 hafta sonra oyuna giriyor diyelim nerde kasicak ? Nerde item yapacak ? Görevler var eyv ama sen EMC exp lerini kisiyorsun. Yahu macro kursun isterse level'ini alip cz ye cikma seviyesine gelsin. Birakin Lamiadan, Lamirostan Fp setini düzsün, Cleaverini, Bardish'ini yapsin userler. Sadece Shard, Raptor, Chitin Oranları zor olsun. DM'den bile zor düşen md, glave geriden gelen kisilere yardimci olmayacaktir. Millet ezik pksi istiyor ona da eyv diyelim item zor oluyor 1 hafta sonra adam geliyor lan baslasam ne olacak drop atmiyor lamia, harpy den md düşmüyor, delostan takı kasılmıyor, cz ye cikiyorum tekliyorlar deyip cikip gidicek. Drop oranlarini bu sekilde ayarlayin. EMC'de bisiler yapabilmesi lazım sonradan baslayanlarin. Zor olsun diyenleri de tatmin etmek icin ( genelde bu kisiler ezik pk sini isteyen kisiler) ilk hafta yine ayni sekilde baslangic yapabilir TheMYKO. Sonradan, dedigim gibi emc yi kolaylastirmali ya da Ilk hafta High class Droplari kapatilmalı ama sonradan kesinlikle oyuna sonradan gelnlerin yetismesi icin kolaylastirilmali ( Shard, Raptor, Chitin gibi itemler harici itemler.. ) Bu kisiler icin Abys de onemli. Takı yapip Abysten item düşürülebilsin. Saglam kisiler zaten bowlda Master itemi yapiyor, DM'den Shard raptor düşürüyor. Ezik adam da abysten cok basit olmasa da high class alabilmeli, +9 takidan para kasabilmeli

• Like
Reactions: Nadeshia and GNOL

Kojiro

Administrator
Staff member
Administrator
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
Sep 14, 2016
3,001
6,051
312,087,600
1,026,072
@DnZ,

Lamia droplarinda hiç bir zaman drop oranların da düşürme olmadı.. Drop atmiyor vs. gibi tutarsız cümleler ile kimsenin kulağına su kaçırmayın..

DNZ

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 21, 2014
654
368
233,943,600
5,644
@DnZ,

Lamia droplarinda hiç bir zaman drop oranların da düşürme olmadı.. Drop atmiyor vs. gibi tutarsız cümleler ile kimsenin kulağına su kaçırmayın..
Soylediklerimin sadece bir kismini cevapliyorsun. Apollonda oynadim en son. 4Ko da değiştiyse bu oran bilmiyorum. Lamiadan cz de fp drobu bile alamamisik 50 100 tane kesmemiza ragmen. Sonrasinda Lamentationa eklendigini duymustum cleaver ironx'in vs. Lamentationun da cani düşüktü. Neyseki DM'den Lamia drobu almistim apollonda Lamentation denemeye firsatim olmamisti :)

Kojiro

Administrator
Staff member
Administrator
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
Sep 14, 2016
3,001
6,051
312,087,600
1,026,072
Soylediklerimin sadece bir kismini cevapliyorsun. Apollonda oynadim en son. 4Ko da değiştiyse bu oran bilmiyorum. Lamiadan cz de fp drobu bile alamamisik 50 100 tane kesmemiza ragmen. Sonrasinda Lamentationa eklendigini duymustum cleaver ironx'in vs. Lamentationun da cani düşüktü. Neyseki DM'den Lamia drobu almistim apollonda Lamentation denemeye firsatim olmamisti :)
Diğer dediklerini kismi olarak onayladiğim için cevap yazmadim.. APOLLON daki ilk 2 gün bug vardi Lamia droplarinda o yüzden drop alamadiniz..

• Like
Reactions: DNZ

MartinIvanoV

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 19, 2014
605
179
158,363,700
1,933
Abicim her zaman söylemişimdir üstüne basa basa Server in ömrü uzasın diye burda kafa patlatmaya gerek yok. Serverde MAGE teamları 3. sınıf insan konumuna düşürmiyceksin bu bir.Mageler sürekli pk içinde olmalı ki cz canlı olsun. Sen gidip gold zonede efendime söyliyim santa da Magelerin novasını kapatırsan yeni doğmuş bebeğin ağzından emziğini almış gibi oluyorsun. Kojiro da bi hata yok hata melee clanlarda İtem yapıp mageyi teklemeye gelince bıldırcın görmüş tilki gibi kovalamayı biliyorsunuz ama ibre magelerden tarafa dönünce abi bu ne ya mageler tek seferde ırk kaldırıyo item kasamıyoz np kasamıyoz exp kasamıyoz vs vs. Serverin başlarında mageler olduğu zaman cz nasıl aktif oluyor ilerleyen zamanlarda bırakıyorlar alan kapatma davası yüzünden Cz ye Giyotin vurulmuş gibi bi etki yaratıyor. Sadece chaos stone zamanı 10 dakika bi kapışma oluyor o kadar onun dışında sadece eventlara katılıyor insanlar. Chaos stone süresini de 3 saat e indirim içinden attığı bosların sayısını düşürürseniz ve drop oranları biraz zorlaştırılırsa ben inanıyorum ki her zamankinden daha uzun sürer bu db 4Ko olsun TheMYKO olsun farketmez.Lafı fazla uzattım uzun lafın kısası Mage Team'ları kısıtlamayın.Birde Gold Zone Server'e orantısız bir şekilde GB girmesine sebep oluyor onada bir ayar çekilirse eğer tadından yenmez.Death Match var birde tek kilde 100 den fazla np alınıyor buda Serverin ömrünü kısaltan unsurlardan bir tanesi.Cz de solo kill den kazanılan np gelse problem olcagını sanmam öteki türlü ödül için istenilen np ye 70 lvl sınırı gelmeden ulaşılmış oluyor ...

• Like
Reactions: Kojiro