Anılar...

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September

FullMetalJacket

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 28, 2017
173
117
81,440,700
686
Sene 2005-2006 ergenliğimin ilk yılları. Aydın'da yaşıyorum, computer internet cafe (bi üst sokak), çilek net ve uzman internet cafe arası mekik dokuyorum.

Ortalıkta knight online fırtınası. Ocak başkanından, mağaza sahiplerine herkes arkadaşlarının işlettiği cafelere gidip bu oyunu oynuyor.

Computer internet cafedeyim, Engin ve Erkin abi, ikiz kardeşler cafeye geldi. 50 kuruştan gb satıyorlar bu isimler Knight Online dupe tarihinin babası o dönem bus olsun, item dupesi olsun kastıkları gbleri cafe, cafe dolaşıp satıyorlar.. Ares'in TaM___TaM ve :SeRT__CoCuK:'u. Bu abilerim uzman internet cafe'nin sahibi Cypher'ın geronimosu (efsane mage), benim de senelerce oynadığım Edana'nın cerkezefe'si Şükrü abinin öz kuzenleri.

Knight Empire'ın ilk zamanı sadece 2 kişi apostle dönebilen tek adamlar.
Delos'ta deli gibi abby's gem kasıp, binlercesini kırdırıp shard düşürüp dupeleyip basıp satan, ertesi gün dupe wipe geldiginde moradonda ölümüne küfür yiyen adamlardı.

2006 Ares NP sıralaması, sıralamada sadece 2 Türk;

O dönemler +1 raptorun varsa, ismi yeter bizlerin dibi düşerdi. Benim ise hayalimdi hep cerkezefe ile oynamak dibinden ayrılmazdım. 2 katlı cafede rezerve, sadece ona ait bir bilgisayar vardı. Kimse yanaşamazdı. Ben sırf cerkezefe ile oynayabilmek hayalim icin 50 tl haftalıkla o cafede sabah 9 akşam 12 çalışmayı kabul etmiştim.

Fire Drake geldiğinde cerkezefe henüz 67 leveldi. Efsane clanlar Rakıbalık, Puzzle ve Metaph0r'u kurmuştuk. (Sol altta clan chatte ismi geçen, tanımayanlar için Squall +21 dual dw ve shell pad ile gezen serverın en civcivli asaslarından biriydi)

Ondan öncesinde ise cerkez'in Sultans gecmisi olmustu ve hayat boyu karus oynamis Şükrü abi Sultans icin ilk defa NTS basmıştı.

Char 3 defa hack yedi, en parlak zamanlarında +2 dual roc, +9 lugias hanguk, +8 shell seti ve kareli nazgülü vardı ki henüz 80 capi yeni gelmişti.

Sultans zamanı hayatımda görmediğim itemleri gördüm. KSC'sini çok net hatırlıyorum, lunar girişi +5 warrior pendantı trade'de görmüştüm.

Ki bilen bilir belki, Sultans knight online tarihinin en köklü ve en baba ama aynı zamanda en çetrefilli clanıdır.

PRODIGYtheBOSS (Cypher) Müslüm abiye attığım pm ve aldığım cevap, doğrular nitelikte.

Bir gün cafeye bi abimiz geldi yanlış hatırlamıyorsam ismi Özgür'dü. Yanılıyor olabilirim. HeaveN clanından ayrılmış, bizim cafeye geldi ve bu adam Aydın'lı bile değil. Şükrü abiyle konuştular alt kata geçti ve 1 hafta boyunca sabah akşam npt yaptı. Bu adam Jakoben'di. Ben hayatımda ilk defa +10 priest shell dd kolluk görmüştüm.

Kurduğu clan ismini pek net hatırlamıyorum, hatırlayan varsa yazabilir çünkü Cypher'da ilk 5'e girmişti.

Çok güzel ve fantastik zamanlardı. Mesele iyi bir char ile oynamak vs. değildi. Sürekli yeni bir şeyler öğreniyor olmaktı. Oyun akıl almaz derecede heyecan vericiydi. Gelen patchler çok kaliteliydi.

Hatıram kalan şeyler;
Eskiden clanlarda 36 kişi sınırı yoktu. İsteyen istediği kadar kişiyi alabiliyordu.
Lunar savaşında, basılan taraf tüm monumentleri aynı anda kaptırdığı zaman geri alana kadar savaş bitmiyordu.

Bi keresinde tüm ama tüm cafe oyunu oynarken, knight online daha çok yeni. Rastgele o meşhur yokuştan inip, şans eseri dağın arkasında goblinleri bulmuştuk güzel exp veriyor diye tamı tamına 3 ay oradan ayrılmadan kasmıştık.

Muhtemelen Şükrü abi eslantı keşfeden ilk player olabilir. Şans eseri Eslant'a geçmişti.
50 levelin üstünde sadece 1-2 kişi vardı. İlk 50 levelin Sultans başkanı Murat abi (CAESAR) olma ihtimali yine çok yüksek.

2005'ten 2011'e kadar faal olarak USKO oynadım. Ares ve Edana'da uzun zaman geçirdim. Cypher'ın biraz havasını soludum. 0000000'la omuz omuza çarpıştım, Engin abilerle kapıştığı zamanları çok gördüm.

Bu arada kendisinin kullandığı shardlardan biri parlamazdı. O shardın yanılmıyorsam mp rec olması gerekiyor. Kendisine bizzat sordum ne yalanladı, ne de doğruladı. Ama doğrular şekilde güldüğünü hatırlıyorum. :)

Ed (zero) en son official olarak EUKO'da oynadı. ondan sonra pvp olarak cüceko'da bizlere eşlik etmişti. hala daha ondan iyi bir assassian playerı yok bunu net söylüyorum.

Bildiğim kadarıyla da F9 şu an bankada çalışıyor, hepsi işinde gücünde. (Eric ve Matt oynuyordu tabi charı)

Raine ise (priestess_pam) evlenmiş çoluk, çocukla uğraşıyor kendisi avustralya'da.

Ko-Cuce'yi kuran ekip olarak birlikte oynadigimiz Just4Kill vardı. İlk PvP serverı kurmuştuk. ve muhtemelen doğal olarak ilk ve tek player ekibiydik.

KSC Tarihine dikkat.

Güzel günlerdi bunları buraya bıraktım, çünkü siz unutsanız internet unutmuyor karşınıza çıkıyor ve güzel anılar olarak kalıyor.

Teşekkür ederim.

Mileenaa

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Oct 2, 2016
489
292
126,800,850
4,466
:(

• Like
Reactions: FullMetalJacket

TheMachinisT

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 5, 2017
70
39
78,388,200
199
bi myko server Cyrus'u ( nam-ı değer 0000000 ) getirecez diye reklam attığını gördüm.. Pek inanasım gelmedi ama canlı yayın falan açacak diyolar..

• Like

DontWORRY

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Oct 31, 2015
138
110
80,219,700
1,313
Okuttun hüzünlendirdin kardeşim. Diezde oynamış biri olarak güzel yıllardı.

• Like

FullMetalJacket

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 28, 2017
173
117
81,440,700
686
hatrıma geldikce ekliyorum.
ek olarak

sean@k2network.net isimli bir adres vardı. biz k2network'de üst düzey yönetici oldugunu düşünüyorduk. ne zaman charlarımız banlansa bu adrese msnden yazardık, bazen hemen, bazen 1 ay sonra mutlaka, ama mutlaka ban açılırdı. ama üst üste değil. yazar ve beklerdik öyle ekran karşsında.

DEDEx ile ilgili olarak ise char soyulduktan ve oyunu bıraktıktan sonra pmde gecen bir diyalogta kendi agziyla pedal kullandıgını söylemiştir.

Oyunla ilgili bir çok macro, koxp vs.nin çıkış noktası snoxd idi. Krowaz zamanı snoxd'de bulduğumuz bir macroyu editleyip koordinatlarını falan krowaz döndürürdük. Öyle bir hal almıştıki cafede müşteriden çok krowaz dönen char vardı. çok güzel para bırakıyordu. Sonrasında Şükrü abi cafeyi vs. devretti.

FullMetalJacket

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 28, 2017
173
117
81,440,700
686
bi myko server Cyrus'u ( nam-ı değer 0000000 ) getirecez diye reklam attığını gördüm.. Pek inanasım gelmedi ama canlı yayın falan açacak diyolar..
kendisi 35 yaşında falan şu an. müzik stüdyosunda mı ne çalışıyor. en son bizim serverımızda oynarken bile sıkıntıları vardı kendi hayatında, kız arkadaşı falan oynasın istemiyormuş. yine bizde oynamıştı epey ama zannetmiyorum geri dönsün. haberim olurdu.

TheCerkes

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 23, 2017
507
189
160,836,225
1,499
Usta sen kocuce sahibimisin

MuHo

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 8, 2016
68
34
78,418,725
3,296
ankara chatlaq cafe hey gidi...tek adamın başında 40 kişi seyrederdi.Sıralama dikkatimi çekti ama bir çok efsane yok sıralamada demekki sonradan parlamışlar neyseki olması gereken adam var

iam4ChinG

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 20, 2017
519
274
166,788,600
6,370
eline sağlık, duygulandım :)

bedazzled1083

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 30, 2017
26
2
78,052,425
73
daha eskiden knightonlineranking diye bir site vardı oradan bakıyorduk bu resim de benim ilk başladığım zamanlardan kalma bi ss :(:(:(
KO ares 2004.jpg

theory

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Yazar
Dec 1, 2016
104
463
118,070,700
7,209
Kıymetli yazılar, üstelik ''sıkıldım şuradan az keseyim'' göremedim.
Ben 0000000 'ı dünya hali ile göremedim hiç; DANTE_ nin olduğu sunucuda (xigenon) vakit geçirdim.
Müsait olduğunda eğer DANTE_ 'ye az çok vakıf isen ikisi arasındaki anıtlaşmış ögeleri ayırır mısın ?

ben teşekkür ederim.

Sapiens

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 25, 2017
11
0
78,021,900
-12
Town clanı vardı eskiden Breth'te humanları kapıdan sokmazlardı. KittiesT_T clanı, SoulSlayer, SomethingSmells, daha kimler kimler.
Hey gidi günler...

C

C4RR0L

Guest
Okuldan 2 arkadas nerdeyse hergün kacıp şölen kafeye giderdik Cypher serverinin en iyilerinden Endless clanını izlerdik canlı canlı. Sayk0 olsun Chang3s olsun benim için cok kıymetli playerlardır.

forevermaster

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 18, 2015
33
25
78,723,975
721
aresde oyun tarihinde ilk 65 olan kişi pfildir human magedir harpylerin efendisidir w00btabalous aylarca pfile ks atmişlardir:) pislik bir clandi

• Like
Reactions: bedazzled1083

FullMetalJacket

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 28, 2017
173
117
81,440,700
686
Usta sen kocuce sahibimisin
Forum Alper (matrix) ve berkin'e (bigahega) aitti. Alper forumu sattı seneler önce, forumu satmadan önce 7 admin vardı. şu an Berkin hala daha admin. ama o da yurtdışında boyna geziyor. ben o dönem cüceloperdım forumda.

Ben 0000000 'ı dünya hali ile göremedim hiç; DANTE_ nin olduğu sunucuda (xigenon) vakit geçirdim.
Müsait olduğunda eğer DANTE_ 'ye az çok vakıf isen ikisi arasındaki anıtlaşmış ögeleri ayırır mısın ?
ben teşekkür ederim.
öncelikle eyvallah, teşekkür ederim güzel düşüncelerin için.

biz aresteydik ve xig maceramız 2004 sonu, 2005 başıydı yeni açıldığında başladı ve çok uzun sürmedi.
Ama vakıf olduğum kadarıyla DANTE_ ile F9 aynı dönemin insanları biri xig biri ise areste öttürüyordu. +1310 versiyon zamanları. İkisinin de pkda kullandığı combo birebir aynıydı.

Ama F9 ve Zero'da ise ben çok fantastik bir şeye tanıklık ettim vs.lerde karşı tarafın bastığı potun cooldownını ve eğer karşıdaki rogue ise bastığı ac'nin cooldownını bitişini hesap edip spike saklayan adamlardı bunlar. ki ben bunu gözlerimle gördüm çok akıl dolu bir oyun vardı. ve ben sadece scler ile 0000000'ın tek başına 64-65 levelde samma kestiğini gördüm. bundan daha ötesi benim icin olamaz.

ki o dönemler en kral charın canı buffla 5k anca oluyorken, ventrilo ve ts bile ortada yokken organize oyun oynamak çok zordu ve bu adamlar bunu beceriyordu (zero ve f9 ve elbette priestess_pam).
Ben ELT clanında genel olarak bunu göremedim sadece DANTE_ değil.

Ama DANTE_'nin ekmeğine yağ süren kısım bence, xigenon'un en popüler server olmasıydı. Türkiye Knight Online'ı tanıdığında Xigenon en yeni ve revaçta serverdı. Bütün Türkler oradaydı. O dönemler Ares ve Diez yabancı kaynıyordu özellikle Polonyalılar, Çekler vs. velhasıl bu şu demek Türkler oyuna yeni, yeni dahil olurken knight online Türkiye'de bir fenomen olma yolunda ilerliyordu ve onların acemliği karşısında üstünlük sağlayan DANTE_ namını salıyordu. Gözünü ilk defa KO'da açan Türkler DANTE_'yi görüyordu.

Ares'te bu kadar noob yoktu.

F9 ve Zero gerçek birer playerdı (herkesle kafa, kafaya girebilen. ki rekabet fazlaydı, çünkü her classta çok güçlü en az 10 tane rakip vardı)
DANTE_ ise tekel olmanın verdiği avantajla kasap gibi önüne geleni czde biçip geçen bir adamdı.

Town clanı vardı eskiden Breth'te humanları kapıdan sokmazlardı. KittiesT_T clanı, SoulSlayer, SomethingSmells, daha kimler kimler.
Hey gidi günler...
Ben KittiesT_T'in assaslarını çok severdim.hele NYchris bence çok kaliteli oyuncuydu ama Cyrus'un gölgesinde kaldı, en büyük şanssızlığı aynı serverda olmalarıydı. ve ben kişilik ve karakter olarakta çok severdim Chrisi. SoulSlayer belkide en pahalı, item babası charlardan biriydi ncs hali de Alcazer'dir. acayip kancık bi oyun stili vardı. slide atmayı çok severdi :) 2005'te o chara çıplakken $2500 istiyordu.

Okuldan 2 arkadas nerdeyse hergün kacıp şölen kafeye giderdik Cypher serverinin en iyilerinden Endless clanını izlerdik canlı canlı. Sayk0 olsun Chang3s olsun benim için cok kıymetli playerlardır.
Sayk0-Ufuk ve Changes-Vedat. Changes'in benim için bir özelliği yok, itemleri çok fazla iyiydi ama maddi durumu iyiydi diye hatırlıyorum ve cypherda zaten itemden ne olacak? :) Ama Sayk0 çok özel bi playerdır. Cypher'ın mihenk taşıdır, reklam yüzüdür o char bence.

• Like
Reactions: theory

Ottomans

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Apr 19, 2017
18
8
78,052,425
64

ben teşekkür ederim.
Xigenonda vakit gecirdiysen o zaman sana Justice ve Spartans claninda slmlar istanbul / fatih / kocamustafa pasa istanbul cafe illaki duymussundur. Guzel yillardi DANTE_ de serverin sayili adamlarindandi ama ondan cok cok iyileride vardi en siklerden Toni Ve Felece ikilisini bilirsin belki

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Like
Reactions: theory

forevermaster

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 18, 2015
33
25
78,723,975
721
ares serverinde hiçbir zaman humanlar hükmetmedi, lanet kelly soulslayer monsterkill perpateusdreamerli 3 hayvan human town önünde beklerlerdi human arka kapıda nychris 1up bobert gibi np babaları bowla el koyan gavok ekibi lord mozard hesbolah polifinikosuruk drt_twistedlady mageler bowla sokmazdi .. humanlar townda mahsurdu ve öyle kaldı bunlardan ilginç olanı ise karus np kralı 70 nychris değil 61 lvl bobertti 13 yıl geçti aradan hala akıllarda gerçek olan tek şey aresde efsaneler bitmez .

• Like

abaragambi

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 28, 2017
105
20
79,151,325
259
Ares te tamtam ve sert ****** görmeyen player yoktu. Ikiz kardeşler geliyo kaçın derlerdi. Hey gidi hey ellerinde dual 8 shard parıl parıl parlarken supure supure geliyorlardı. Onlardan tek yemeyen mage yoktur herhalde. Birinde kareli S birinde Kareli M vardı hiç unutmam. Güzel günlerdi bi pk movieleri falan olsada izlesek. Ama o zamanlar dediğin gibi ne ts ne baska bisey vardı.

Günümüzde çoğu asas 0000000 i izleyerek combo yapmayı öğrendi.

NYChris ve priesti MorbidlyTwisted çok kaliteli insanlardi ayni partyde bile oynamışligimiz vardır.

Xiegenonda LastMetalIV yi bilirsiniz (eymen) Bursada bi gün kafe kafe dolaşıyoruz. Yazicili internet arıyoruz çıktı alicam. Bi gün deniznet isminde bursa İhsaniye de bi kalabalık gördük arkadaşla. Dedik alla alla nedir bu kalabalık. Bakalim falan gittik girdik kafeye. Bir baktım eymen LastMetalIV knight oynuyor kalabalık onu izliyor falan. O zamanki nicki AngeluS asasti. Dupeden +3 takilar dan ban yedi Rainingblood ile birlikte. Daha sonra biz arkadaşımla oturduk War craft oynayalım dedik. Oturduk oynadık falan. Eymen geldi dedi dota biliyo musunuz beraber oynayalım falan. Neyse bi gün oynarken dedim eymen bi chari yazar mısın ben pk atayım. Yazayım dedi oyna falan. Kalbim durdu sandım. Heyecandan oluyorum. Xiegenonun Kareli Dragonlu çariyla oynucaktim. Arkamda.abartısız 25 30 izleyici. LastMetalIV chariyla girdim. Priesti vardı tanıyanlar bilir pompala_behcet nickli dedi.ona pm at gelsin takılın. Abi heyecandan kalbimin atış sesini duyuyorum o derece. Areste cüce mage oynarken birden böyle charla oynamak falan. Hiç unutamiyorum. Let cuting ile bile tek atıyordu eziklere.. Hey gidi günler hey..

Peki o günleri yad ederken nerde kaldı o eski zevkler. Herşey çok değişti..

• Like

Ottomans

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Apr 19, 2017
18
8
78,052,425
64
Ares te tamtam ve sert ****** görmeyen player yoktu. Ikiz kardeşler geliyo kaçın derlerdi. Hey gidi hey ellerinde dual 8 shard parıl parıl parlarken supure supure geliyorlardı. Onlardan tek yemeyen mage yoktur herhalde. Birinde kareli S birinde Kareli M vardı hiç unutmam. Güzel günlerdi bi pk movieleri falan olsada izlesek. Ama o zamanlar dediğin gibi ne ts ne baska bisey vardı.

Günümüzde çoğu asas 0000000 i izleyerek combo yapmayı öğrendi.

NYChris ve priesti MorbidlyTwisted çok kaliteli insanlardi ayni partyde bile oynamışligimiz vardır.

Xiegenonda LastMetalIV yi bilirsiniz (eymen) Bursada bi gün kafe kafe dolaşıyoruz. Yazicili internet arıyoruz çıktı alicam. Bi gün deniznet isminde bursa İhsaniye de bi kalabalık gördük arkadaşla. Dedik alla alla nedir bu kalabalık. Bakalim falan gittik girdik kafeye. Bir baktım eymen LastMetalIV knight oynuyor kalabalık onu izliyor falan. O zamanki nicki AngeluS asasti. Dupeden +3 takilar dan ban yedi Rainingblood ile birlikte. Daha sonra biz arkadaşımla oturduk War craft oynayalım dedik. Oturduk oynadık falan. Eymen geldi dedi dota biliyo musunuz beraber oynayalım falan. Neyse bi gün oynarken dedim eymen bi chari yazar mısın ben pk atayım. Yazayım dedi oyna falan. Kalbim durdu sandım. Heyecandan oluyorum. Xiegenonun Kareli Dragonlu çariyla oynucaktim. Arkamda.abartısız 25 30 izleyici. LastMetalIV chariyla girdim. Priesti vardı tanıyanlar bilir pompala_behcet nickli dedi.ona pm at gelsin takılın. Abi heyecandan kalbimin atış sesini duyuyorum o derece. Areste cüce mage oynarken birden böyle charla oynamak falan. Hiç unutamiyorum. Let cuting ile bile tek atıyordu eziklere.. Hey gidi günler hey..

Peki o günleri yad ederken nerde kaldı o eski zevkler. Herşey çok değişti..
O pompali_behcet bizim istanbul cafenin insani kendisi cerrahpaşa tıp fakültesinde doktordu :)
Eymen'in chari ilede cok pk attim cafeye cok gelir giderdi. ELT_Archer i bilirsin onlarin tayfasi bizim semtin insanlari idi istanbul/fatih hatta ELT claninda madTurk vardi cihan abi dd35 bot vardi adamda cocuklugum onun elinde gecti diyebilirim. Chari eline aldinmi bilmene gerek yok adamin yanindan gecsen yetiyordu. Guzel gunlerdi gercekten :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Like
Reactions: abaragambi