Yeni Nesil TheMYKO / Ütopya

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September

bestdayitr

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 6, 2015
72
48
78,388,200
257
Öncelikle herkese iyi akşamlar ve iyi forumlar.
Yazdıklarımı kimsenin yanlış anlamaması ve kişisel bir eleştiri gibi algılanmaması dileğiyle konuya giriş yapıyorum.
Şunu da belirtmek isterim, yapıcı eleştiriye her zaman açığım.

Bu konuyu neden açtığımı açıklamakla başlayayım.
Konuyu açma sebebim serverin gidişatı hakkında biraz sohbet, biraz fikir alışverişi ve son olarak da kafamda kurduğum bana göre olması gereken server ütopyasını belirtme isteğidir.
Kimseye şunu yapın, bunu yapın da demiyorum sadece fikrimi belirtiyorum.

TheMYKO tartışmasız en iyi private serverlardan ve yıllardır hayatımızda.
Forumda ve oyunda bazı saçma insanlar bulunsa da şahsım olarak oyuncu kitlesinden de gayet memnunum.
Peki TheMYKO neden bu kadar hızlı tükeniyor ?
Bana göre bu sorunun cevabı TheMYKOda radikal bir değişiklik yapılmıyor. Herkesi içine çeken bir çalışma içerisinde değil.
Yıllardır aynı databasede biraz yenilikle aynı şeyleri yapıyoruz.
Tabi ki değişiklikler ve farklı yenilikler oluyor ( CR - Görev sistemi - Genie - Otoloot vb) fakat yeterli değil.
Bunun sorumlusunun yetkililer olduğunu düşünmüyorum. Yetkililer ellerindeki imkanları sonuna kadar zorluyor fakat server belirli bir sınırın ötesine geçmiyor,
Bir süre sonra serverda yapılacak herşey tükeniyor.
Sorunların kaynağını oyuncuların motivasyon eksikliğine, birkaç aylık server diye düşünenler olmasına, aç gözlü olunmasına bağlayanlar da var fakat,
yenilik için, oyuncular için, bu kadar uğraşan bu kadar emek veren bir ekibin bunu istemesini açıkçası pek gerçekçi bulmuyorum.
Bana göre serverin en önemli sorunu dediğim gibi radikal bir değişiklik olmamasıdır.
İşte bu doğrultuda alternatif bir fikir olarak kendi ütopyam olan server fikrini öne sürüyorum.

Ben bu server fikrini yıllardır düşünüyorum. Aslında bu server benim hayalim.
Fakat bunu yapabilecek ne altyapım ne bilgim ne de param var.
Bu veya buna benzer bir projeyi sadece TheMYKO gibi bir platformun yapabileceğini düşünüyorum. Çünkü benim için her zaman diğer serverlardan öndesiniz.
Böyle bir proje yapılmasa bile en azından belki yöneticilerin hoşuna giden bir detay olur veya birşeyleri tetikler diye düşünerek paylaşmak istedim.

Bu server fikrini kafamda oluştururken birçok farklı serverdan esinlendim, en çok zevk aldığım databaseleri düşündüm ve kendi fikirlerimi harmanladım.
Yıllardır pvp server oynayan biri olarak edindiğim tecrübelerle bir pvp serverda görmek istediklerimi aktarıyorum.
Servera gelecek olursak;

19xx veya 20xx altyapısında olması database de yapılması birçok yeniliğin önünü açacaktır.
Her ne kadar altyapısı 19xx, 20xx olsada görüntü ve içerik olarak 1453 Fire Drake zamanı görünümü verilirse çok hoş olacağı kanaatindeyim.
TheMYKOnun şu şekilde açıldığını düşünsenize
2nk8mxd.jpg

Maradon, Luferson, Elmorad haritalarının 1453 Fire Drake zamanıda ki gibi olması çok tatlı sonuçlar verebilir
es6i3m.jpg

Serverimizin altyapısı 19xx olacağı için bazı yenilikler katılabilir tabiki ^^
Adsız.png

Ve en önemli yenilikler İsilioon ve Felankor pelerinleri.
Her ne kadar önemsiz bir detay gibi görünse de oyuncular bunun için mücadele edecek, np yi kastıktan sonra clanlarına bağışlayarak onu grade atlatabilecek ve diğer clanlara nazaran daha iyi bir görüntüye kavuşacak.
Eğer np detayı güzel ayarlanırsa, isi ve felankor pelerin yapılması zorlaştırılırsa herkesin bu detaya ulaşmak için uğraşacağı ve heyecanla bekleyeceği kanaatindeyim.
Kısa ve renkli pelerinler , Uzun Pelerinin o muhteşem görüntüsü anlayamazsınız...
Kim bilir belki forumda Kamooonn , Red , HeyBrothers Royal basımı konuları görürüz :)
maxresdefault (1).jpg

Rebirt Sistemi İtemlerin çok zor bir şekilde +7 - +8 e ulaştığı, serverda sadece risk alan birkaç kişide bulunan parlayan rebirt raptorlar, shardlar ve chitinlerin yaratacağı etki küçük gibi görünsede oyuncuların iştahını kabartacak ve sürekli olarak birşeyler için uğraşmalarını sağlayacaktır.
Adsız 2.png

- Walkry ve pathos sistemi bu konuda biraz çekincelerim olsa da hem serverin kazanacağı para açısından hem de userlere görüntü olarak çok cazip geleceğinden ayrıca küçük avantajlar yaratacagından herkesin memnun olabileceğini düşünüyorum. ( Darkko db sinde 1500-2000 kişi vardı ve 8-10 tl aralarında değişiyordu bir walkry. Serverda walkry siz oyuncu çok azdı. )

6265c8a79747e77be8d4e2beb46390e7.jpg

Birkaç detay daha var fakat çok fazla yazdım, okuyacak arkadaşlarımı fazla yormamak adına burada bitiriyorum.

Serverin genel özelliklerde ise lvl ve item olarak 65 e kadar en az 2 gün,
65 den sonra 70 e kadar çok fazla zorlaştırılması veya 70 için yeni bir cap açılması çok daha uygun olabilir.
En değerli kıyafetin shell, en değerli kalkan cs, dreadshield vs , en değerli itemlerin ise dw - fs - hb - raptor olması userleri her zaman rekabet içinde tutacaktır.
Bunların yanı sıra high class itemlerin zorlaşması ve upgradelerin TheMYKOya bir tık daha zor olması yeterli olurdu.
Fp +7 lerin bile değerli olduğu, Magelerin 72 capte oyundan düşmemeleri için petmage shell set, woe, elixir mageler olması düşündüğüm detaylardan bazıları.
Son olarak özetle anlatmam gerekirse, Ütopya serverimda cap olarak 72 lvl son - görsel olarak 1453 e çok benzeyen radikal bir çalışma - Aynı zamanda 19xx kendine has güzel özelliklerini eklerdim.
Yani anlayacağınız üzere fütüristik, zamansız bir Myko projesi.

Okuyan herkese çok teşekkür ederim, biliyorum sizi yordum.
Söylediğim şeyler bazılarına belki saçma belki de eskiye olan özlemden kaynaklanan uçuk kaçık şeyler gibi gelecek.
Kimseye bir şey dayatmıyorum veya yapmanız gerektiğinden bahsetmiyorum.
Sadece hayallerimi bir nebzede olsa yazıya dökmek istedim.
Saygılarımla, İyi Forumlar...

Last edited:

KenneX

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 15, 2015
45
73
78,388,200
894
Myko istiyoruz biz kardeşim myko. Senin bu belirttiğin tarzda tonla server var piyasada. Şahsen senin aksine buna yönelmesini değil, myko ruhunu bozan herşeyin kaldırılmasını arzu ediyorum ben. Keza 80 cap geldiğinden beri oynamıyorum da bu yüzden. Şu görselliklerin çoğu rahatsız ediyor beni mesela. Knight online ı bize sevdiren şekliyle oynamak istiyorum oyunu. Ama malesef çok uzağız şuan buna ve malesef tekrar geriye dönülmeyeceğini yöneticiler net şekilde belirtiyor. O myko tadını artık alamayacağımız kesin, en azından TheMYKO da.
Sağlıcakla.

bestdayitr

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 6, 2015
72
48
78,388,200
257
Myko istiyoruz biz kardeşim myko. Senin bu belirttiğin tarzda tonla server var piyasada. Şahsen senin aksine buna yönelmesini değil, myko ruhunu bozan herşeyin kaldırılmasını arzu ediyorum ben. Keza 80 cap geldiğinden beri oynamıyorum da bu yüzden. Şu görselliklerin çoğu rahatsız ediyor beni mesela. Knight online ı bize sevdiren şekliyle oynamak istiyorum oyunu. Ama malesef çok uzağız şuan buna ve malesef tekrar geriye dönülmeyeceğini yöneticiler net şekilde belirtiyor. O myko tadını artık alamayacağımız kesin, en azından TheMYKO da.
Sağlıcakla.
Dostum öncelikle benim belirttiğim tarzda bir tane sunucu yok.
Aksine senin belirttiğin tarzda bir sürü sunucu var.
Ben düşüncemi belirttim, sende kendi düşünceni saygı çerçevesinde belirtebilirsin tabii ki.
Benim şahsi düşüncem ise myko çok sade ve yavan bir database, ben de seviyorum ama eksikleri var.
Bu eksikleri kapatabilmek için Fire Drakeyi getirdiler ve Knight online en çok oyuncusuna o zamanlarda sahip oldu.
Bizim elimizde o zamanlardan çok daha iyi imkanlar var, öncesini ve sonrasını görebiliyoruz.
Yanlışlarını düzeltip, genel oyuncuyu ( myko - 1453 - 19xx ) memnun etmek için aşırıya kaçmadan güzel bir çalışma yapılabilir.
Kanat, Genie gibi şeyler benimde ilgimi çekmiyor. Zaten onları yazmadım farkettiysen ama Walkry, Pathos, İsi ve uzun pelerin Knight Online oyuncularına verilmiş bir hediyedir.
Bunun gibi yenilikleri kullanıp bütün oyuncu kitlesine hitap edilirse belki sen memnun olmazsın fakat genel oyuncu kitlesinin memnun olması daha çok oyuncu anlamına gelir.

Dediğim gibi bunlar şahsi düşüncelerimdir, aynı şekilde myko istemende senin şahsi düşüncendir saygı duyarım.

• Like
Reactions: KenneX

>BORNTOKILL<

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jul 2, 2015
804
715
235,164,600
5,859
Kardeşim ilk başta herkesin fikri düşüncesi elbet vardır buna saygı duymak lazım ama bir Mykonun yerini hiç bir şey tutmaz bence arkadaşın dediği gibi bize genie oto loot drop sc gibi şeyler bile gözümüze kötü gelirken bunlar bilemiyorum nasıl olur ben TheMYKO myko formatında diye oynuyorum bu benim düşüncem tabi.

bestdayitr

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 6, 2015
72
48
78,388,200
257
Hayırlı işler diyom o olsun diyom bu olsun diyom :D

Last edited:

bestdayitr

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 6, 2015
72
48
78,388,200
257
Düzgün yorumlayan arkadaşlara teşekkürler. Bence biraz yeniliğe açık olmak gerekiyor. Aslında devrim niteliğinde birşey söylemiyorum. Bildiğiniz 1453 Fire Drake halinin biraz daha gelişmiş hali sadece.

ShadowAsassiakY

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 6, 2016
579
170
158,363,700
1,926
kendi yorumlarını belirtmen güzel , fakat benimde yorumum arkadaşlarla aynı autoloot genie drop sc gibi sevmediğim mykonun temelini bozan şeylerden uzak bir tipte oyun oynamak... hayırlısı olsun...

Teneke

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 13, 2017
261
168
91,086,600
2,543
fp setin chıtın setin gözüksün ne patosu walkryi hacım :) tak eline bardişini bismillah da vur kırbacı ^^ level kesinlikle zorlaştırılmalı sanırım onda hem fikiriz bırakın 1 ay 70 e kasalım ve skill açtırma itemlerininde 1x değil 3x 5x olması gerekiyor önüne gelen 70 skilini açmasın zaten crden yağıyor itemler

• Like
Reactions: Mileenaa

MariacHi

BestWarrior
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
May 28, 2017
184
175
82,692,225
5,675
TheMYKO’yu bitirmek isteyen KGB ajanı mısın?
Myko bu dostum tüm ıvır zıvırları pustan kaldırıp en değerli pus itemini GOLD PRE yapma peşindeyiz biz, sen çağ atlamak istiyorsun...

Mileenaa

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Oct 2, 2016
489
292
126,800,850
4,466
fp setin chıtın setin gözüksün ne patosu walkryi hacım :) tak eline bardişini bismillah da vur kırbacı ^^ level kesinlikle zorlaştırılmalı sanırım onda hem fikiriz bırakın 1 ay 70 e kasalım ve skill açtırma itemlerininde 1x değil 3x 5x olması gerekiyor önüne gelen 70 skilini açmasın zaten crden yağıyor itemler
Karşim server 80 cap ile açılsın direk, 1.5-2 ayda 80 olabilelim. Sen gör ozaman curcunayı :D

• Like
Reactions: Teneke

delicey

Level 60
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 30, 2018
27
3
78,052,425
379
mykoda bu dediklerin olmaz hocam, yenilik değil eskilik lazım bize

zamora21

Level 60
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
May 30, 2018
1
0
78,021,900
34
bu serveri oynayanların temel sebebi bu serverin myko tadını biraz da olsa tadını almamızdan kaynaklanıyor diğer arkadaşların dediği gibi bir ton öyle server var

Last edited:

serrra

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Nov 24, 2015
9
2
78,021,900
40
Shell ve chitin görüntüsü gittikten sonra walkryli server çöp bence. Level zor olucak exp pt muhabbetleri dönücek. Gerisi boş.

Teneke

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 13, 2017
261
168
91,086,600
2,543
Karşim server 80 cap ile açılsın direk, 1.5-2 ayda 80 olabilelim. Sen gör ozaman curcunayı :D

tabi hacı millet aylarca level kasıyordu pkda 60 levelde vardı 80 levelde bu çeşitlilik şart hem crlerde parti kurmaya özen gösterilirse kimse dışarda kalmamıs olur derki 8 kişilik ptden görevin %20 si muaf olacak millet pt kurar acıkta adam kalmaz

• Like
Reactions: Mileenaa