Yaşlar ilerledi ama kafalar aynı kaldı

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September

Denitz

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 10, 2016
142
60
79,303,950
1,381
Knight Online'a bir çoğumuz 2006 senesi civarında başlamışızdır. O zamanlar bir çoğumuz lise öğrencisiydik. Hayatta kendimizi ispat edebileceğimiz konular sınırlıydı. Hemen hemen herkesin kendini kanıtlayabileceği ortak tek bir arena vardı, o da KO. Bütün gün vslerde nasıl birbirimizi kestiğimizden, kaç k np kastığımızdan, düşürdüğümüz itemlerden bahsederdik. Tabiri caizse gün boyu sidik yarıştırırdık. Knight Online bir oyundan çok daha öteydi.
Seneler geçti, o zamanın liselileri şimdi iş-güç sahibi oldu, üniversiteli oldu, hatta ebeveyn oldu. O zamandan bu zamana çok şey değişti ama insanların kafasındaki "oyun" algısı bir türlü değişmedi. Oyundaki başarılarını, gerçek hayattaki başarılarının önüne geçirdiler. Oyunun,güzel vakit geçirmek ve eğlence/sohbet/dostluk için bir araç olduğunu anlayamadılar.
Normal chatte ve forumda klavyenin ırzına geçerek yazdığınız yazıları okuyunca cidden halinize üzülüyorum. İnsanların kutsal saydıkları, uğruna ölebilecekleri değerlere bir oyun için kolayca sövebiliyorsunuz. Okurken sizin yerinize ben utanıyorum.
Oyun lan bu! Girin, eğlenin, muhabbet edin, sizi öldüren adamı takdir edin. Bugün o sizi öldürür, yarın siz onu. Kasmayın bu kadar.

Last edited:

ReBeL

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Nov 30, 2016
97
7
78,693,450
434
Herkes bu oyuna kilitlenmiş durumda herkes hırslı kimse kaybetmek istemiyor bir çok şeyi insana kaybettiriyor bu oyun ( ama bu bir bağımlılık - eroin - esrar gibi düşün ) akıllı davrananda var tabiki.

RobinVanPersie

#GFB #İAU
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 4, 2016
68
1
78,205,050
166
Çok haklısın ..Bu oyunu artık öyle bir yerlere getirdiler ki kafasında bazıları için Kutsal sayılan değerler onlar için hiç bir önem belirtmiyor. Varsın ben kral olayım ben en sağlam olayımda isterlerse anama bacıma sövsünler dur hatta bende onlara söveyim ne olacak diyorlar ama bilmiyorlar ki hayat sadece buradan ibaret değil oyundaki bazı şahıslar oyun oynamaktan odasından çıkmıyor ne anne görüyorlar ne baba arkadaşları saymıyor onlar için artık annede babada oyun olmuş ve böyle devam edecek kafa yapıları bundan sonra değişmez sen ne kadar konu açsanda bunu okusalarda aman sanane be ..... diye hatta sana bile sövebilirler..

TechnicaL

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Feb 13, 2016
90
14
78,540,825
268
Knight Online'a bir çoğumuz 2006 senesi civarında başlamışızdır. O zamanlar bir çoğumuz lise öğrencisiydik. Hayatta kendimizi ispat edebileceğimiz konular sınırlıydı. Hemen hemen herkesin kendini kanıtlayabileceği ortak tek bir arena vardı, o da KO. Bütün gün vslerde nasıl birbirimizi kestiğimizden, kaç k np kastığımızdan, düşürdüğümüz itemlerden bahsederdik. Tabiri caizse gün boyu sidik yarıştırırdık. Knight Online bir oyundan çok daha öteydi.
Seneler geçti, o zamanın liselileri şimdi iş-güç sahibi oldu, üniversiteli oldu, hatta ebeveyn oldu. O zamandan bu zamana çok şey değişti ama insanların kafasındaki "oyun" algısı bir türlü değişmedi. Oyundaki başarılarını, gerçek hayattaki başarılarının önüne geçirdiler. Oyunun,güzel vakit geçirmek ve eğlence/sohbet/dostluk için bir araç olduğunu anlayamadılar.
Normal chatte ve forumda klavyenin ırzına geçerek yazdığınız yazıları okuyunca cidden halinize üzülüyorum. İnsanların kutsal saydıkları, uğruna ölebilecekleri değerlere bir oyun için kolayca sövebiliyorsunuz. Okurken sizin yerinize ben utanıyorum.
Oyun lan bu! Girin, eğlenin, muhabbet edin, sizi öldüren adamı takdir edin. Bugün o sizi öldürür, yarın siz onu. Kasmayın bu kadar.
Sen adamsın ama bu millete bu kafadaki insanlara anlatamazsın. Bunu anlatabilcek olsan zaten ülke bile bu durumda olmaz kalın kafalı çok...

eraybaba66

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 1, 2016
30
0
78,205,050
548
Tam yerinde bi yazı olmuş. Özellikle bu boss dropları çalanlar fln. Onlara çok gülüyorum. Biz 2006 'da opal, safir görünce db atardık. Bu arkadaşlar 2006 da kalmış :)

Aveline

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jun 9, 2015
274
65
87,850,950
911
Ben su oyunda ego kasanların hastasıyım :D Ya bütün serverı tek basına kessen ne olacak ? Egon kime yani, cok iyi bir gamer mi oluyorsun. Sponsorların falan mı olucak ne olucak :D