Sunucu problemleri

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September

Ugurcang1

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 8, 2016
12
0
78,021,900
136
Selam,
Elimden geldiğince kısa tutmaya çalışacağım ama pek sanmıyorum.
15 Yıldır KO oynayan yüzlerce farklı pvp server oynamış birisi olarak daha önce bu kadar fazla Restart atılan bir server görmedim.
Yani amaç ne inanın çözemedim. Açıldığı günden beri bitmek bilmeyen bi sıkıntı var.
Her 2 günde 1 Restart garanti oldu. Hatta 2 değil hergün atılıyor.
Restartın sebebi denilene göre sunucu fazla dolduğu içinmiş bu laglar falan hep ondanmış.
Ben bu işlerden anlamıyorum belkide yanılırım dediklerimde siz düzeltin. Sunucu kapasiteniz 5000 ise. Buda sürekli doluyor böyle Restart'lara neden oluyor ise neden daha yüksek bir sunucuya geçiş yapılmıyor ? Yani bakın sıkıntı 1 olur neyse 2 olur neyse 3 olur neyse. Sizinde bu durumdan memnun olduğunuzu zannetmiyorum tabii ki değilsinizdir. Ama artık birşeyler yapma vakti gelmedimi ? Şuan oynayan binlerce kişiye soruyorum açıldığı günden beri hiç kesintisiz 1 hafta gittimi server ? Gitmedi.
Her seferinde şimdi düzelttik daha da olmicak deniyor ama hep oluyor. Server'a olan güvenim 0'a indi.

Şimdi ordan 3-5 dangalak çıkıp diyecekki beğenmiyosan siktirgit falan filan yapıcak.
Olay beğenip beğenmemek değil. Gerçekten can sıkan bu durumu anlatıp içimi dökmek istedim. Belki benim kafamın basmadığı birşeydir Sayın adminler gelir açıklar durumu. Bende öğrenmiş olurum. Ama bu tip sıkıntılar devam ettikçe sadece ben değil benim gibi birçok oyuncunun canı sıkılıyor. Her ne kadar oyun oynuyor olsakta TheMYKO bize bir hizmet sunuyor. Ve bu hizmeti doğru şekilde yapmak zorunda. Ve bende bu hizmetten faydalanan birisi olarak saygı kuralları çerçevesinde istediğim gibi eleştiri yapmakta özgürüm.

Umarım şu sıkıntılar bir an önce uzun vadeli olarak bir çözüme ulaşır.

Kojiro

Administrator
Staff member
Administrator
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
Sep 14, 2016
3,000
6,048
312,087,600
1,025,904
Selam,
Elimden geldiğince kısa tutmaya çalışacağım ama pek sanmıyorum.
15 Yıldır KO oynayan yüzlerce farklı pvp server oynamış birisi olarak daha önce bu kadar fazla Restart atılan bir server görmedim.
Yani amaç ne inanın çözemedim. Açıldığı günden beri bitmek bilmeyen bi sıkıntı var.
Her 2 günde 1 Restart garanti oldu. Hatta 2 değil hergün atılıyor.
Restartın sebebi denilene göre sunucu fazla dolduğu içinmiş bu laglar falan hep ondanmış.
Ben bu işlerden anlamıyorum belkide yanılırım dediklerimde siz düzeltin. Sunucu kapasiteniz 5000 ise. Buda sürekli doluyor böyle Restart'lara neden oluyor ise neden daha yüksek bir sunucuya geçiş yapılmıyor ? Yani bakın sıkıntı 1 olur neyse 2 olur neyse 3 olur neyse. Sizinde bu durumdan memnun olduğunuzu zannetmiyorum tabii ki değilsinizdir. Ama artık birşeyler yapma vakti gelmedimi ? Şuan oynayan binlerce kişiye soruyorum açıldığı günden beri hiç kesintisiz 1 hafta gittimi server ? Gitmedi.
Her seferinde şimdi düzelttik daha da olmicak deniyor ama hep oluyor. Server'a olan güvenim 0'a indi.

Şimdi ordan 3-5 dangalak çıkıp diyecekki beğenmiyosan siktirgit falan filan yapıcak.
Olay beğenip beğenmemek değil. Gerçekten can sıkan bu durumu anlatıp içimi dökmek istedim. Belki benim kafamın basmadığı birşeydir Sayın adminler gelir açıklar durumu. Bende öğrenmiş olurum. Ama bu tip sıkıntılar devam ettikçe sadece ben değil benim gibi birçok oyuncunun canı sıkılıyor. Her ne kadar oyun oynuyor olsakta TheMYKO bize bir hizmet sunuyor. Ve bu hizmeti doğru şekilde yapmak zorunda. Ve bende bu hizmetten faydalanan birisi olarak saygı kuralları çerçevesinde istediğim gibi eleştiri yapmakta özgürüm.

Umarım şu sıkıntılar bir an önce uzun vadeli olarak bir çözüme ulaşır.
Merhaba,

Biraz bilgilendirmek gerekiyor sanırım, 1299 Sektöründe kalabalık bir kitleye sahipseniz ortalama 48 saatte bir restart atmak gerekiyor, gerecektir. Çünkü oyun girişleri bir yerden sonra tıkanmaya başlayacaktır, "Connecting Please Wait" gibi uyarıları beklerken oyuna girmiyor diye şikayetler gelmesi de mümkün. Oyuncu yoğunluğu ne kadar çok olursa RESTART 'larda bir o kadar da çok olmaktadır. Bununla alakalı bir çözüm üretmeye çalışmıyor musunuz? diye sorduğunuzda, biz daha öncede açıkladık bu konuyu, Sunucu konusunda her zaman dikkat etmişizdir, çalışmakta olduğumuz sunucu merkezinden her zaman bizim için en iyisi neyse onu kiraladık. Şuan ki şartlarda daha iyi bir sunucu yok bulunduğumuz firmada, sadece yurt dışında iyi bir kaç tane sunucu merkezi buldum (Avrupa tarafında) YURT Dışına taşıdığımız da gerçek anlamda LAG problemi yaşama olasılığınız var , burada yaşadığınız Lag sorunu genellikle donanımsal ve yazılımsal problemlerden çıkan sorunlardı ve çözümü mümkündü, ama bu sefer bazı oyuncular da network ile alakalı bir problem olursa, bu LAG problemi çözümü sunucuyu tekrar Türkiye'ye taşımak olur. Bu konuyu düşünmüyor değilim ama bu server için geçerli değil, o hakkımızı 1 kez kullandık sunucu yetersiz kaldı.

• Like
Reactions: Raiden

Ugurcang1

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 8, 2016
12
0
78,021,900
136
Iste beklediğim cevap buydu. Benim gibi bilinçsiz oyuncular çok fazla ve bu tarz Restart vb. Konular olunca aklımızda hep bir soru işareti oluyor. Ister istemez insanın doğası gereği kimi oyuncular stres yapıyor. Bu yüzden şahsen benim böyle bir açıklamaya ihtiyacım vardı. En azından artık atılan Restart'ların nedenini biliyorum. Bir cevap bile Server'a olan güvenimi yerine getirdi ve kafamdaki soru işaretlerini sildi.

Cevap için teşekkürler. Iyi çalışmalar.

• Like
Reactions: JaNs and Kojiro