Okcu değişikliği

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September

ylanss

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 7, 2017
96
64
79,487,100
6,053
Öncelikle okcu başlamıcak veya farm çarı yapma niyetim olmadığını belirteyim. Okcu konusunda fikir güzel ama rakam aşırı abartı. Okcu hater arkadaşlar servera zararı sikinde olmadan kendi keyfine baktığından onların yorumlara bakmıyorum bile. Oyuna 50k coinsle başlamakla beraber Aktif farmda bile harpye 10 tane hatta daha fazla 3 5 çıkartıyorsun ki çarını belli bi raddeye getirdiğinde. Full pus elle farm yapsa bile kestiği mob başına 80 100k masrafı oluyor okcunun. Para aşırı zor olcak diyosunuz ztn ben okcu başladığım vakitlerde 3 4 saatte 2 paket 9998 ok bitirdiğimi hatırlıyorum. Burda zevkten 4 köşe, atıp tutan arkadaşlara vurduğu nova spike yada sword dancing başına 40 50 60 k para istense nolcak bi onu düşünsünler diyorum. Bu mevzu cr deki z1 i, aktif farmı etklediğinin 10da 1i kadar etkilemez, ztn taşı çatlatsan 1000 tane ok atmazsın cr de. Sonuç olarak kestiği harpy başına 100k kasabiliyosa bi solo player hani para çok zordu eğer değilse bu okcular kusura bakmayında kendini mi siksin. Bu yeniliğin doğru uygulanışı çok daha iyi düşünülmüş rakamlar ve ince bi okcu buff ıyla beraberdir. Umarım bu şekilde açılış yapma hatasında bulunmazsınız. @Kojiro @Mjora @HADES

Last edited:

AslanAmca

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 6, 2016
39
11
78,388,200
784
hay ağzına sağlık hocam yani cr için değil zevk olarak oynayanlarda var okçuyu asas istemiyorum bowl solo döncem belki warrior la mı döncem clansız warrior hiçbirşey yapamaz zaten ozaman her skille para koyalım dediğin gibi aşırı saçma arrowa para vermek 3 5 zaten mana yiyor bide manaya para vercez

dodka

Level 60
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
May 13, 2018
40
32
78,388,200
4,721
hay ağzına sağlık hocam yani cr için değil zevk olarak oynayanlarda var okçuyu asas istemiyorum bowl solo döncem belki warrior la mı döncem clansız warrior hiçbirşey yapamaz zaten ozaman her skille para koyalım dediğin gibi aşırı saçma arrowa para vermek 3 5 zaten mana yiyor bide manaya para vercez
bowl dönerken kaç tane ok harcıyosun ortalama

Jrapprentice

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 5, 2017
210
153
86,202,600
4,257
Bu kadar dert etmeyin beyler bir server mola veririz ne olacak :D Bir serverda okçudan nefret eden oynar nedir yani geliriz sonra :D

AslanAmca

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 6, 2016
39
11
78,388,200
784
bowl dönerken kaç tane ok harcıyosun ortalama
elime ib alcam mesela sen shard raptor takmak istiyorsun ya dm için kaç ok gideceğini düşün ki droplar zaten azaldı drop alamayan adam 60 m dm den zarar etcek sırf bu yüzden

FrenchKissss

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Nov 30, 2016
11
7
78,021,900
177
Cook sacma ozaman mageler cr nova atmasın çok önceleri santa yaptıgında son 5 dk mage novaları acıyordun öyle yap ozaman hiç kimse gelmesin ben priestim ama okculara yazııkk

• Like
Reactions: AslanAmca

Nymeria1

Level 60
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Apr 25, 2019
93
112
79,792,350
5,043
salın kardeşim okçuyu . okçu garibandır . okçu emekçidir . siz hiç tlci okçu gördünüz mü ? okçunun hayali kekuri ringdir .

Jackass

Jackass
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Oct 26, 2017
972
1,166
312,087,600
7,629
Yazık kafana

ylanss

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 7, 2017
96
64
79,487,100
6,053
Bu kadar insanın oh çok iyi oldu oynamayın amg tadında kendilerini ırgalamadığı için taşak geçer tadındaki tavırları üzücü. İnsanların okçuyu abuse etmesei sıkıntılı bi durum evet. Sadece gerçekten okcu oynamak isteyen oynasın jobu istiyorsan örnek olarak npc deki crossbow ve hornu kaldırıp üstüne ok droplarını aşırı zorlaştırırsın öyleki asastan pahalı olur okcu düzmek ve bunun yanında makul bi buff verirsin okcuya. Buna ek olarak okcu, range arttıkca daha az hasar verebilir. Ebesinin nikahından sıkmak yetmez yeri gelir yakınlaşır yeri gelir üç beş girer iç item düzmesi gerekir. Bu verdiğim örnekler sıkıntıya çözüm örneğidir ama şu an 'lan server 1 nisanda mı açılıyodu aq' diye sorgulatcak yenilik sadece aktif okcu farmerını bitirmekten başka bişey yapmaz.

Kojiro

Administrator
Staff member
Administrator
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
Sep 14, 2016
3,000
6,046
312,087,600
1,025,874
forum bu tür sorunları çözmek için var, fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

TeQuieroPutaaa

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 5, 2016
116
37
80,402,850
1,271
aynen aynen buflansın kesinlikle çok az vuruyor ya okçu zaten güçlü olmasından kaynaklı bütün server okçu dolmuş melee kalmamış cz çıkıyorsun herkes z1z1z1 geziyor iç içe oklar yağıyor sağlı sollu böyle mi olsun pk bumu zevk aldığınız pk ? bu dbde warrior oynarsın madem veya oynamazsın. Aktif farmı etkiler diyorsun farm atmaya niyeti olan adam hertürlü atar farmını hiçbir koşul bunu engelleyemez .

ylanss

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 7, 2017
96
64
79,487,100
6,053
aynen aynen buflansın kesinlikle çok az vuruyor ya okçu zaten güçlü olmasından kaynaklı bütün server okçu dolmuş melee kalmamış cz çıkıyorsun herkes z1z1z1 geziyor iç içe oklar yağıyor sağlı sollu böyle mi olsun pk bumu zevk aldığınız pk ? bu dbde warrior oynarsın madem veya oynamazsın. Aktif farmı etkiler diyorsun farm atmaya niyeti olan adam hertürlü atar farmını hiçbir koşul bunu engelleyemez .
2 satır yazıyı oturup idrak edemiyo olman üzücü. Bildiğin oturmuşsun, aramışsın, bütün bağlamlarından koparıp okcu bufflansın cümlesini çekip almışsın. Haklısın 10 numarasın sen diyorum.

Jrapprentice

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 5, 2017
210
153
86,202,600
4,257
- Cr gibi etkinliklerde oyun Old Cz dediğimiz haritada 2 koridora sıkıştığı için Ronark Land tercih edilmeli.
- Cr etkinliklerinin birisi kill ise diğeri mob yapılır. Bu moblar anti afk olarak ayarlanır.
- Yine Cr gibi oyunun sıkıştığı etkinlik sürelerinde skill sıfırlama kapatılır. Ya da en azından Rogue için kapatılır.
- Coinsin zor olduğu bir db de skill sıfırlama ücretsiz ya da indirimli olmazsa daha etkili olur. Warrior ve Mage sınıfı zaten skil sıfırlama ihtiyacı pek duymaz. Skil sıfırlama para ile komple kapatılıp sadece redistribition ilede yapılabilir.
- Eslant 2'de geçen serverdaki half trol gibi farm slotları eklenebilir.

Archer sınıfının ne Assasin gibi yüksek ani hasarı vardır ne de warrior gibi Hp-Defansı bundan dolayı her önüne gelene 3-5 giremez. Okçunun mantığı bu değildir. Denge bir tarafı bozarak sağlanmaz. Ayrıca yapıcı olmak için yansızlaşmak gerekir. Her server öncesi okçu ile uğraşmak hoş değil !

Yapılacak olan tüm değişikliklerin de server açılmadan önce duyurulmasını rica ediyorum. Oyuna girince sürpriz yaşamayalım lütfen.

ylanss

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 7, 2017
96
64
79,487,100
6,053
Dayanamadım yine aq mala anlatır gibi anlatayım da alınan alınsın. O sadece 2 dk da geliştirilmiş örnek bir çözümdü bu bir. Orda sunduğum fikir 10 gb ye 1200 ap li okcu diziyosan şu an 100,150 gb harcayacaksın aynı ap ye sahip olmak için droplar o şekilde düzenlencek. Bunun telafisi içinde ince bir buf atılacak ki okcu oynamak isteyener emek sarfedip okcu düzebilsin ve oynayabilsin. Belliki hiçbi zaman oyunun ilk sabahı +7 ib +6fp set yapıp ta gidip +3 2 parça chitinli wariora 250-350 damage atmamışsın sen. Bırak empati yapıp genel server dengesini düşünmeyi daha kücücük bi metni bile anlamıyorsun. Böyle devam et kardeşim. Bide demişki farm atan atar kimse engelleyemez. Ya aq yerinde harpy kesmek için sc masrafları hariç tanesine 70-100k arası masraf yapıyorsun. Hangi mantıkla yaşıyorsunuz çok merak ediyorum. İstiyorki okcular sadece z1 le emc de eslant2de farm yapabilsin cz de blood beast e gitse bile slot basalara giden paraya değmiceğinden karşılık bile veremesin.

Dip not: OKCU BAŞLAMICAM ve farm çarı da yapmıcam, O parlak zekanla dikkat etmeye tenezzül etmemişsindir belki taa yazının başında duruyo tepede.

Last edited:

TeQuieroPutaaa

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 5, 2016
116
37
80,402,850
1,271
Dayanamadım yine aq mala anlatır gibi anlatayım da alınan alınsın. O sadece 2 dk da geliştirilmiş örnek bir çözümdü bu bir. Orda sunduğum fikir 10 gb ye 1200 ap li okcu diziyosan şu an 100,150 gb harcayacaksın aynı ap ye sahip olmak için droplar o şekilde düzenlencek. Bunun telafisi içinde ince bir buf atılacak ki okcu oynamak isteyener emek sarfedip okcu düzebilsin ve oynayabilsin. Belliki hiçbi zaman oyunun ilk sabahı +7 ib +6fp set yapıp ta gidip +3 2 parça chitinli wariora 250-350 damage atmamışsın sen. Bırak empati yapıp genel server dengesini düşünmeyi daha kücücük bi metni bile anlamıyorsun. Böyle devam et kardeşim. Bide demişki farm atan atar kimse engelleyemez. Ya aq yerinde harpy kesmek için sc masrafları hariç tanesine 70-100k arası masraf yapıyorsun. Hangi mantıkla yaşıyorsunuz çok merak ediyorum. İstiyorki okcular sadece z1 le emc de eslant2de farm yapabilsin cz de blood beast e gitse bile slot basalara giden paraya değmiceğinden karşılık bile veremesin.
çok uzun okumucam

ylanss

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 7, 2017
96
64
79,487,100
6,053
Okusan anlıcakmışsın gibi. Ztn yazıların hiçbirini okumadığın bellide. Okumayıp bide üstüne yorum yapma gereği neden?

TeQuieroPutaaa

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 5, 2016
116
37
80,402,850
1,271
Okusan anlıcakmışsın gibi. Ztn yazıların hiçbirini okumadığın bellide. Okumayıp bide üstüne yorum yapma gereği neden?
anlayamadım ne yazdını ingilizce çevirebilir misin lütfen belki öyle anlarım :cry:

AslanAmca

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 6, 2016
39
11
78,388,200
784
Sonuna kadar haklısın okcuyum objektif bakıyorum Suan harpy de sc mana pot ok parası zaten md lere değer bide adamın canı basmak isteyecek yakacak mdleri ettiği zarar kafayı yer insan