ODIN Öneri / Çılgın Projeler

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September
Status
Not open for further replies.

DNZ

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 21, 2014
654
368
233,943,600
5,644
Aşağıda yazdıgım drop oranları, upgrade oranı ve gold bar coins isteme oranı kendimce verdiğim bir miktardır. Oyun yönetimi kendinlerince daha uygun seviyeye çekebilirler bu sayıları.

**** Eukoda EME-PE-RE-WE gibi küpeler vs. değersizlesiyordu bunun sebebi sunucuya çokca +8 +9 takı girmesiydi. Adamlar 14-2 taki yapiyor uniq itemin değeri kalmıyordu. Önerim CR'lerden giren +8 +9 takıların kaldırılması. Biliyorsunuz ki CR tekrarnabilir oluyor ve binlerce oyuncu bunu yapiyor ve takı girişi oluyor servera. Bunun yerine Atross ve Riotedeki +8 düşürme devam edebilir.. Bowl bosslarina eklenebilirler. Sonradan gelen Ego, Hell Fire'ye de eklenebilirler.
** EXTRA Delostaki Shadow mob'u CZ'ye tasinabilir ve icerisinde +7 takı yerine +8 takı eklenebilir. Böylece Magic hammer drobunu da CZ'ye tasimis olursunuz
--- Yine Ayni sekilde Delostaki Flame Rock Mob'u da CZ'ye tasinabilir buradan Abys Fire elde edinilmesi saglanabilir. Bu tavsiyelerim Delos tayfasina zararı olur diyorsaniz da delostaki Shadow ve Flame Rock droplarindaki Magic hammer ve Abys Fire dropları biraz kısılıp CZ'ye daha yüksek oranda eklenebilir. Böyle olunca da Pustaki Magic Hammer Paket fiyatinin KC miktarini güncelleyebilirsiniz CZ'de hammer kasan adam düzgün miktarlarda bunları pazarda satabilir. (Bana kalsa kaldırılmalı delostan magic hammer ve Abys Fire)

**** Diğer tavsiyem Monster Stone boslarindan düşen uniqe takılar için var. Bu takıları Old takı olarak droplasın oyuncular. Sonrasında da Normal takıya çevirmek icin 3 tane OLD Takı + 1 GB ile normale çevirsinler. Böylece sunucudan güzel GB erimiş olacak. Bu old takı drop oranını da bir tık artırırsanız 3x lazim olacak çünkü normal bir takı elde etmek icin. Onceki serverda 100 tane ms'den 1 tane düşürebilmiştim. Misal veriyorum oranı %0,01 ise %0,015'e çıkarılsın. (1,5 katı) Sunucudan GB erisin.

**** Diğer bir sıkıntı servera bir dünya chitin giriyor fakat bus cok pahali oldugu icin kimse upgrade yapmiyordu. Şahsen farm charlarimdaki Chitin +1 leri npc ye satıyordum. Bunun için yeni bir önerim var. Yine Serverdan GB eritmek için Bu değersiz chitin +1'leri Exceptional Weapon yapar gibi, 1 Adet Chitin +1 ve 3 Silver Bar karsilgi %25-30 Oranla Red Chitin yapabilelim. Yine aynı oranda +1 Chitin'i 4 Silver bar karsiligi %30 ihtimalle Black Chitin yapabilelim misal.

*** Eukodaki diğer sıkıntı da Resistansın önem taşımamasıydı. 0 Resistans ile dolaşan okcular vardı +7 Fp setle dolasiyor adam Ice yemiyor, LR yemiyordu. Okcunun Ice ve LR skillerinden bahsediyorum. Mage oynamadiğim için ne kadar tutuyordu icesi ve LR'si bilmiyorum. Bunlari gözden geçirmelisiniz kesinlikle. Misal okcu turnuvasinda bunların hiç tutmadigi icin vs'ler 3-5 seklinde atildi. Belki bu skiller aktif olmus olsaydi uzaktan vs atilabilirdi.
- Bu önerimi görüp de cogu kisi simdi Bir dünya okcu var hepsi ice lr atarsa hareket edemeyiz diyebilirler ona da bir önerim var. Yine oyundan GB cikmasini saglayacak bir öneri. Okcudaki LR ve ICE skillerini acmak icin 2-3 GB karsiligi para istensin. Misal okcunun ICE Shot Skilini acmak icin NPC'ye gidip 2-3 gb para verilsin. Ayni sekilde LR skillerinin acilmasi icin de 2-3 GB para verilsin ve karsilik olarak bu skilleri kullanabilsin okcu. Dediğim gibi düzgün bir sekilde tutma ihtimali olacak bu skillerin 0 resistansli adama 2-3 kere vuruyorsam 1 tanesi tutmali. Hem böylece Çöp olarak görüplen Harpy Queen Droplarinin önemi artar resistans kullanmak zorunda kalmali oyuncular. RE,CE,ME,WE gibi itemlerin kiymeti tekrar bilinmeli öyle fp set dizip full ap olayim kafasindan cikilmali biraz. En azindan 2 parca goblin giymeliler.

**** Eukoda Uniq weaponlar %10 bufluydu yine aynı sekilde olması güzel olacaktır.

*** Monster Stone ve Draki'de bulunan Dagger Defans kafalıkların drop ratesi (Chitin'ler için konusuyorum) düşürülmeli.

ve Radikal bir değişiklik!
- Biliyorsunuz ki CZ'de bir kişiyi kestiginizde o kişinin inventory'sinde olan paranın yarısı size geliyor. Diyelim ki biri farm atiyor ve üzerinde 10m para var. Kestiginizde 5m size geliyor, 5m yine bu kişide kaliyor. Bu durumda toplam coins olarak baktiğinizda yine Serverda 10m coins bulunmus oluyor. Iste bu mevzuda ki önerim ise artık CZ deki Farm atan adamin üzerinden para gitmemesi. Bırakalım ne kadar coins kastıysa o kişinin üzerinde dursun. Böylece adam NP kaybetme pahasina CZ'de farmina bakabilir ve CZ de canlı bir ortam olusturulabilir.

Bu önerilerimin kendimce önem sırasını * işareti koyarak listeledim. Dikkate alinirsa yine aklıma gelen fikirleri paylasırım.

SleepLess

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 4, 2017
68
21
78,235,575
2,025
Emeğine sağlık. Yazdıklarına harfiyen katılıyorum.

ylanss

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 7, 2017
96
64
79,487,100
6,053
Emek güzel niyet güzel ama kendinle çelişiyorsun dostum. Unique takılar değersizleşiyor deyip ona bir çözüm sunup sonra gidipte old takı gelsin yazmakta ne ne biliym :) . Birde dex 14 falan yapmak o kadar basit bişeyde deil haberin ola dex7 küpenin tanesi 7.5 m di çoooook uzun bi süre otur hesapla kaç para tutuyor. Bide bu unique takılar normal çarla elit çar arasındaki farkı ortaya koycak itemlerdir eyvallah ama ne istiyorsun ki bi silver earring 100k kc mi olsun ?

DNZ

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 21, 2014
654
368
233,943,600
5,644
En sonki Güncel xACS serverinde yani EUKO da oynamadin mi @ylanss ? Monster Stone bosslarından Silver Earring, Opal Earring, Amulet of türleri atiyor zaten. Ben bu takıların Old haline gelmesini istedim. Benimki var olan bir şeyi değiştirme isteği yani ben Monster Stone bosslarina uniq item koyulmasini talep etmemiştim zaten. Old takıya çevrilirse hem +1 basilamaz hem de normale çevirmek icin para harcamak zorunda kalir insanlar. Ve Güncel Euko sunucuna yine bakarsan 7.5m +7 takı dediğin seyin 10 gün sonra 12-1 halde tanesini 3-4 gb civarinda bulabilirirsin. Burada yazdıgım seylerin hiçbirinde şahşi bir çıkarım yok. Silver Earring de 100k kc olmasin diye MS'den takı düşme oranını 1.5 katı yapmasını istedim. 10k kc ye old Silver Earring saticak adam böyle olunca 3 tane + 1 gb verip Düz Silver Earring +0 kullanacaksin. Böylece pazardan GB de cekilmis olacak.. Hem de ben +7 +8 takılar kaldırılsın demedim. CR'lerden kaldırılsın istedim sınırlama getirilmeli moblara dağıtılmalı +8 takılar CZ'deki moblara dağıtılmasından yanayım..

MiracLe

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 3, 2016
238
136
84,371,100
1,607
Sen kojiyi tanımamışsın :)

DNZ

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 21, 2014
654
368
233,943,600
5,644
Ben kojiroyu iyi tanirim ki kendisi de beni tanir. Sanirim sen beni tanimiyorsun :p

AntiWogan

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 9, 2015
66
37
78,388,200
2,683
Bir VS event düzenleyin 1 v 1 herkesin 65 veya 70 cap eşit olanaklarla eşit itemlerle.Herkesin katılım sağlayacağı büyük bir organizasyon.Standart eventinizi yine yapın.Trade Ban , yok item alışverişi item dilenmeceler hikaye.. Katılımı sağlayın 250 warrior - 250 Asas Bp - Okçu En yüksek Np ye sahip arkadaşlar arasından seçin.Verin ayarı.Sayılar size kalmış.Her Xacs de Tl yi basan alıyor geçiyor Veya sağdan soldan dilenen. Yapın dediğimi ak koyun ile kara koyunu ayırmanın zamanı geldi.Hadi eyw

@Mjora @Kojiro @Dionisos @Bowie

• Like
Reactions: AsYapBiLaDeR_
Status
Not open for further replies.