ITEM YAKMAK ŞEHİR EFSANESİ Mİ?

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September
J

JockerJackie

Guest
Merhaba arkadaşlar elbet hepimizin daha önce yaptığı item yakma diye bir durum var.
Fakat kimse niye yaktığını tam bilmiyor bence. Şimdi +8 yakmalıklar sans arttırır mı?
Bence saçma, yani ne bileyim sonuçta upgrade oranları belli. Önden item yakmak nasıl upgrade boostlayabilir ki?
Yorumlarınızı merak ediyorum.

Forumunuzun trollü JockerJack'ten saygılarla :D

• Like
Reactions: Kojiro

GNOL

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 20, 2014
407
319
155,799,600
8,960
Aslında bir şeyi olmalı bazen itemin bariz geçebileceğini anlıyorsun

Bifikrimvar

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jan 6, 2015
52
10
78,205,050
254
Teorik olarak mümkündür. İstenildiğinde böyle bir sistem yapılabilir. Önden item yakıldığında esas itemin geçme şansını artırıcı etkisi olabilir. Fakat yıllar önce KO dbsini yazan değerli arkadaşlarımızın bu zahmete girdiğini hiç mi hiç sanmıyorum.
Diğer bir deyişle, mevcut upgrade sisteminin "RNG"(Random Number Generator) altyapısı kullanılarak çalıştığını düşünüyorum. Diğer bir çok şey gibi( item drobu, Skill sekmesi..)
İşin matematiksel boyutuna gelecek olursak; geçme ihtimali %10 olan bir itemden 10 adet alıp inventorymize koyalım. Birinciyi bastık yandı. ikinci yandı. üçüncü, dördüncü... ilk dokuz item yandı. geriye kalan son itemin geçme ihtimali %100 müdür? hayır tabi ki. Onun d atıpkı diğerleri gibi geçme ihtimali %10dur. E hani ilk baştaki 10 itemden birisi geçer teorisi nerde. Olasılık teorisi ayrı bir dünyadır. Kafayı kırarsınız uzak durun :)
Sonuç: Önden item yakmak upgrade ihtimalini sadece sanal olarak artırır. gerçeklikle alakası yoktur. Yazık önden yaktığınız çitinlere falan. Ne basacaksan git direk at.
Not: Apollon serverında farklı zamanlarda tam 16 adet chitin +5i +6'ya attım. Sonuç: 0 başarı.

• Like
Reactions: Mars

Mars

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 25, 2014
51
9
78,205,050
156
Cok sukur birisi defelarca soyledigim olayı yazıya dokmus eline saglık...

T

theSaglam

Guest
Evet iş tamamen arenciye dayanıyor ( RNG ). Genelde bütün moba ve mmorpg oyunlarda böyledir.Yalnız şu ayrıntıyı söyliyim : 15 tane +7 itemi +8e atmakla 1 tane +7 itemi +8e atmak aynı şey değildir sebebi gayet basit zarı 15 kere atıp 6-6 gelmesiyle 1kere atıp 6-6 gelmesini bekleme ihtimaliyle aynı durumdur.

Bir diğer olay ise +8 item yakma durumu.işte burda olayın etkilediğini bende düşünmüyorum ( gene yakarım o ayrı yoksa item basmanın zevki çıkmaz ). ama örnek vermek gerekirse 4-5 tane +6 high 1 tane +7 high ve yakmalık 8 itemlerin oldugu bir senaryoda item yakarak şans kasma olayı bence tamamen 0 .

Ama keşke olay ''sözde rastlantısal sayı değeri'' namı diğer psuedu random chance olsa.Bu tam bizim bahsettiğimiz olaydır aslında aşırı şanssız ve aşırı şanslı olaylarını 0a kadar çekebilen durum.Bana göre çok mantıklı çünkü +7ye geçme ihtimali %30 sa 30dur demi ? ha 35 olur 40 olur yada 20 25 olur ama asla %70-80 olup ard arda 10-15 tane yanıp 10-15 tane geçmez bu ihtimalde.PRC de aynen bunu göze alıp yapar işlemleri.Mesala DotA 2 neredeyse tamamen PRC'ye geçmiş durumda.Dolayısı ile şansın neyse odur ve sapma olayı çok azdır.Bu sistemi TheMYKOya getirse kojiro aslında hiçde fena olmaz

PunisheR

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 24, 2014
115
38
79,303,950
605
Evet şehir efsanesidir çünkü,10-15 tane low middle class item yakıp,high class upgrade oranını yükseltmek diye birşey yoktur :)