Dokunuş Öncesi/Sonrası

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September
Status
Not open for further replies.

DNZ

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 21, 2014
654
368
233,943,600
5,644
Buraya bir takım önerlerde bulunan tüm kişilerin isteği oyunun uzun soluklu ve keyifli olmasina yöneliktir diye düşünüyorum. En azindan ben bu sekilde önerilerde bulunuyorum. Öncelikle sunu belirteyim ki aktif olarak kendi karakterimle oynuyorum ve bu karakterin giderlerini karsilamaya calisiyorum farkli yöne cekilmesin söylediklerim.

İlk olarak belirtmek istediğim sey, oyundaki denge bir önceki xACS serverinde kurulmaya calisilmisti ve kuruldugu düşünüldüğünde NPC fiyatları ayarlanmıstı. Matematiği olan herkes bence su an Odin Sunucusunda farmdan kazanilan coins'lerin yarıya düştüğünü, gelen blessed çeşitlerinin de yarıya düştüğünü xACS klasik serverleriyla kıyaslayarak farm yapmanın 2 kat (belki da fazla) zorlastigini görebilir. Bunlar olurken NPC fiyatlarının ve Skill sifirlama ücretlerinin güncellenmediğini görmenizi istiyorum.

DC Flash tanesi 1M
NPC 480 MP pot 1.500 coins.
Skill sifirlama ücreti 65 Level iken 11M. (Bunlar bir önceki sunucudaki Odin sunucusundan 2 kat daha fazla coins kasabildiginiz sunucudaki NPC fiyatları ve Skill Sifirlama tarifesi)

Eminim ki xACS yetkilileri ayarlama yaparken servera giren coins ve drop oranlarini göz önüne olarak bu fiyatlandirmayi yapmislardi. Peki TheMYKO coins oranlarını ve drop oranlarını yarıya düşürürken bunları neden güncellemedi? Farm zor olsun coins zor olsun istiyoruz bunda hemfikiriz, Lakin insanları bezdirecek sekilde mi olmalı bu durum? Ben farm yapip karakterimi güçlendirmek istiyorum lakin su an cikardigim coins ile pazardan pot paraları ile magic hammer ücretlerini karsiyalabiliyorum extradan ana karakterime charima yapabildigim 2-3 günde dual md +5 ve dex +7 takı set...

Ana karakterimle PK atip CR lere katiliyorum. Normalde BOSS kovalasam bunun 2-3 katını yapardım ana karakterime. Charima item alabilmem icin PK'dan vaz mi geçmeliyim? Ya da PARA BASIP Yüz Binler - Milyon KC' ceken kisiler mi PK atip bunun keyfine varmalı? Ya da mage acip masrafsiz mı takılmalıydım? 4 Tane farm charim neden benim PK atacak kıvama gelmeme yardımcı olamıyor Odin Sunucusunda anlayamiyorum.

Enteresan kısma geliyorum şimdi. Farmerler açısından bakıyorum; Odin sunucusunda hali hazırda 4 Adet charim var bonuslu bakiye aldim. 400 lira dc pre ve loot tutuyor, pot masrafiydi bilmem neyiydi 500 lira etti. Bu 4 Chardan max kasabileceğim su an tüm slotlari denememe ragmen giderlerim cikarildiginda(Pot masrafları, Genie hammer masrafları) Bana kalan 55m-50m nakit civarı nakit coins. Bunu 15 gün ile çarpınca da 7.5-8 gb civari para kasacagim bu karakterlerden. Peki 15 gün sonra bırakın benim kârımı, zarara girmemem için 500 lira farma verdiğim + elektrik harcagidim 3 pc 50-100 lirayı da ekleyelim buna yani totalde 600 lira kazanmam lazım. Bu 8 gb yi satarak karsılayabilecek miyim 15 gün sonra 1 GB 70-80 lira olacak mı yani? Farmer'in kurallar uyduktan sonra kazanmasına isteyen TheMYKO, bu kurallara uymadigi takdirde BAN ATMA garantisi verirken Kurallara uyup yönetimi dinleyen farmerlar için de bir önerisi var mi?

Diğer bir sorum da farmer kisilere. Odin sunucusundaki farmin bu sekilde oldugunu biliyor olsaydınız yine de Farm karakterleri açip bunlara cebinizden harcama yapar mıydınız? Şeffaf olalım lütfen.

Kojiro

Administrator
Staff member
Administrator
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
Sep 14, 2016
3,000
6,046
312,087,600
1,025,874
Ana karakterimle PK atip CR lere katiliyorum. Normalde BOSS kovalasam bunun 2-3 katını yapardım ana karakterime. Charima item alabilmem icin PK'dan vaz mi geçmeliyim? Ya da PARA BASIP Yüz Binler - Milyon KC' ceken kisiler mi PK atip bunun keyfine varmalı? Ya da mage acip masrafsiz mı takılmalıydım? 4 Tane farm charim neden benim PK atacak kıvama gelmeme yardımcı olamıyor Odin Sunucusunda anlayamiyorum.
BOSS Kovalasaydın o zaman ?

Enteresan kısma geliyorum şimdi. Farmerler açısından bakıyorum; Odin sunucusunda hali hazırda 4 Adet charim var bonuslu bakiye aldim. 400 lira dc pre ve loot tutuyor, pot masrafiydi bilmem neyiydi 500 lira etti. Bu 4 Chardan max kasabileceğim su an tüm slotlari denememe ragmen giderlerim cikarildiginda(Pot masrafları, Genie hammer masrafları) Bana kalan 55m-50m nakit civarı nakit coins. Bunu 15 gün ile çarpınca da 7.5-8 gb civari para kasacagim bu karakterlerden. Peki 15 gün sonra bırakın benim kârımı, zarara girmemem için 500 lira farma verdiğim + elektrik harcagidim 3 pc 50-100 lirayı da ekleyelim buna yani totalde 600 lira kazanmam lazım. Bu 8 gb yi satarak karsılayabilecek miyim 15 gün sonra 1 GB 70-80 lira olacak mı yani? Farmer'in kurallar uyduktan sonra kazanmasına isteyen TheMYKO, bu kurallara uymadigi takdirde BAN ATMA garantisi verirken Kurallara uyup yönetimi dinleyen farmerlar için de bir önerisi var mi?

Stratejik hamlelerinizden doğan sonuçlar kendinizi bağlar.. Bir günde daha fazlasını yapabileceğini zaten kendinde söylüyorsun.. Şuanda yapmış olduğun şey yaygara, boş işler ile uğraşmayalım..

Diğer bir sorum da farmer kisilere. Odin sunucusundaki farmin bu sekilde oldugunu biliyor olsaydınız yine de Farm karakterleri açip bunlara cebinizden harcama yapar mıydınız? Şeffaf olalım lütfen.

Şeffaf olmak gerekirse,

İlgi çekmek için açılmış bir konu.....

Status
Not open for further replies.