10+ Karakterle oyun oynayanlar.

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September
Status
Not open for further replies.

TrollRabbit

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jan 6, 2018
20
14
78,052,425
395
Bu arada bugüne kadar açılan TheMYKO serverlarından 1 ya da 2 tanesini oynamamışımdır o da özel sebeplerdendir. Anlayacağınız bu serverın çakılı elemanıyım.

Beyler ne düşünüyorsunuz bu konuda? Adamlar utanmadan XxXx1.....XxXx12 tarzında nickler koyup 1 slota oturtuyorlar karakterleri. Bir de pişkin pişkin, ee yatırım yaptık risk aldık diyorlar.

@Kojiro
Hocam sormak istediğim bir şey var. 1 pc ile 2 cliente izin verdiniz, bu çok güzel bir şey. En azından tek pc olan insanlar da çift karakterle pazar, farm yapabiliyor.
IP sınırlaması 5 dediniz, bu da bir oyuncunun maksimum bir ip'den sokabileceği karakter sayısı. Yani bir oyuncunun izin verilen maksimum giriş sayısı. Yani 1 tekil şahısın aynı anda aktif olarak bulunabileceği maksimum karakter sayısı.
Buna rağmen offline pazar getirdiniz, pazara ekstra karakter slotu yemesinler diye. Bu da çok güzel, oyuncuyu düşünen bir yaklaşım.
Ama bu durumu utanmadan, yüzsüzce, arsızca, açgözlülükle suistimal eden insanlar ne olacak?

Telefon interneti bağlamak bu sistemin bir açığı mıdır?
Sanal sunucu kiralamak bu sistemin bir açığı mıdır?

Peki madem IP sınırı 5, bu 10-12 karakterle farm yapan insanlar nasıl utanmadan 12 karakterin de kendine ait olduğunu belli edebiliyor?
Ben oyuncu olarak utanıyorum bu insanları gördükçe.
Madem böyle bir şeye izin verilecek, göz yumulacak açın ip sınırlamasını sokabilen sokabildiği kadar karakter soksun. Neden var bu sınırlama?

Bu insanların amacı belli, serverı sömürmek. Bakın gb kasıp gb satıp emeğinin karşılığını almak değil, bildiğiniz serverı sömürmek. Serverı maaşa bağlamak başka bir amacı olamaz.
Nasıl bir açgözlülüktür bu cidden anlam veremiyorum, tamam bir şeyler yap, bir şeyler sat haftalık 300-400 bir şeyler çıkart sorun değil ama 12 karakterle farm yapmak... Yahu kardeşim hiç mi cebine 5 lira koyan olmadı, hiç mi hayatında para görmedin, ulan para insanı bozar dedikleri para bu para değil. Yahu buradan zengin olma hayalleri kuranlar var :D

Yahu serverın kuyusunu kazan zaten bu insanlar, bakın gb satanlar demiyorum, bu şekilde gb kasıp zengin olmaya çalışanlardan bahsediyorum. Bana 1 tane örnek server, serverı geçtim bir mmorpg gösterin bu tiplerin faydası dokunduğu? Olmaz, olamaz. Bu adamlar serverı çürütür, yol alır diğer servera gider. Olan oyununa bakan, keyif almaya çalışan oyuncuya olur. Mis gibi hak tanınmış, aç bir ana karakter, aç bir yan karakter, aç da bir pazar karakteri takıl kafana göre. İzin verildi diye neden b*kunu çıkartıyorsun?

çok da önemi yok ama naçizane düşüncem, bu konuya bir el atılmalı. İzin verildiği gibi maksimum 5 karaktere zorlanıp, şu serverda ölü eti yiyicilere bir dur denmeli. Zira 2 hafta sonra çıkıp gittiklerinde geriye verdikleri zararla yine biz kalacağız.

1hp

Level 60
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 25, 2018
158
144
81,623,850
2,147
Ben farmci flan degilim, öyle kendince tek basina takilan biriyim ve slotlari flan dolasirken bu " farmcilari " görüyorum. Ayni dedigin gibi (nick)1-8-13-15 diye rakamlar koyarak charlari var. Aynisini düsündüm kac internet/ip var diyerek. Bunun engellenebilecegini düsünmüyorum. Hem Kojiro bunu tek tek ugrasip yasaklasa bile yeri gelir bahanelerle yeri gelir baska savunmalarla basini agritirlar. Eglenceli bir sey mi bilemiyorum fakat bana bu kadar karakter ile bunu yapmak asiri sacma geliyor. Hadi farm yap bir nevi oyun itemlarin icin parani cikar ama " yüzlerce GB kasip TL ile saticam " mantigi nasil bir mantik ya hahaha

Son level bu sanirim :D Bence bu tarz eglenilecek platformlari -para kazanmaya- dökmek cok sacma.

OKOOCHA

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 28, 2017
342
191
99,938,850
2,334
birşey yapamazsın adamın hakkı , sadece hareketleri izlenebilir -tarih öncesi gb satışı var mı diye -

santonyks

Level 60
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 18, 2018
28
8
78,052,425
827
Konuyu açarken üşenmedin mi yoksa utanmadın mı onu kestiremiyorum kanka bu adamlar bunu yapabiliyorsa sen de yapabilirsin, ya sen de yap ya da yapana öyle uzaktan bakıp kudurma, çok manasız yersiz bir sitem

• Like
Reactions: 4KeN

ftasliyuk5

Level 60
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Jul 7, 2019
6
1
78,021,900
334
Adam kudurmuyor normal oyunculara yer kalmıyor bu tip insanlar serverlara kene gibi yapışıyor kanını emip gidiyor.

• Like
Reactions: Toyota

Play

Level 60
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 9, 2016
99
33
79,487,100
1,916
adamlar talia yapmak için kagıt çıkartamıyor bee slotlar o kadar dolu

ftasliyuk5

Level 60
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Jul 7, 2019
6
1
78,021,900
334
Ben sırf bu 10 karakterle girenler yüzünden oyunu bırakıyorum umarım benim gibi dahasıda vardır. Bundan sonraki serverlarınızada koyduğunuz bir kural ihlal edildiği halde hiç bir uygulama yapmadığınız için dahil olmayacağım kolay gelsin.

Uygulamadığınız kural ise çok net; bir kişi 5 karakterden fazla açamayacak diyorsunuz, ama bir bakıyoruz 15 karakter ile oynayan var farklı ip lerden giriyor bu adam yapacak bir şey yok demeyin bu bildiğiniz aptallık olur çünkü bu bildiğiniz oyunun açığını suistimal etmektir ki aslında bunuda yasakladınız.

DNZ

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 21, 2014
654
368
233,943,600
5,644
Bunun çözümü yok. Adam farkli IP kullaniyor illegal olan nedir? Tek çaresi Multiyi kapatip +10 char girenlerin +5 chara düşmesini saglamak olur onu da kimsenin isteyecegini sanmiyorum.

ftasliyuk5

Level 60
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Jul 7, 2019
6
1
78,021,900
334
Ip sınırlaması neden getiriliyor? Adam 10 karakterle giremesin diye adamda bir açık bularak tek ip kullanmıyor bunada suistimal deniyor bir açıktan faydalanmak oluyor yani. Kimseden kastın gb satıcıları ise evet istemez. Ama slotta yer bulamayan yeni başlayanlar, talia kasacak olanlar, takı görevi yapacaklar evet ister.

Şunu yazanların 10+ karakter ile oynadığına o kadar eminim ki bırakıyor slota bakamıyor bile bir daha o tarafa kene gibiler.

Toyota

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 20, 2014
361
130
118,101,225
3,814
oyun yöneticisi cebine giren parayıda düşünür, o adamlar deli gibi genie ve dc pre için yatırım yapıyor.

ftasliyuk5

Level 60
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Jul 7, 2019
6
1
78,021,900
334
Düşünmesi ile ilgili bir sorunum yok, ancak altın yumurtalayan tavuğu kesmiş oluyor böyle sürekli yumurtlatmak varken bugün dünyanın en çok kazananların hiç birinin sistemi bu şekilde değil. Neyse herkese kolaylıklar dilerim.

Kojiro

Administrator
Staff member
Administrator
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
Sep 14, 2016
3,000
6,046
312,087,600
1,025,859