1 Arrow 1000 coins > İçeride derin mevzu var..

TheMYKO | Knight Online | MYKO | PRIVATE SERVER
One of the most popular MYKO PvP Server of all time
Are you ready to TheMYKO LUNA?
New World Luna 20 September

TheXXXX

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 27, 2014
172
158
87,423,600
3,694
Selamlar ;

1 Okun 1000 coins olması Çok Çok Çok Ekstrem bir durum.
Sebepleri :
Farm yapan (afk) bir okçu günde (24 Saat) yaklaşık 50k Arrow Harcar. Buda Sadece Ok'a harcanan para 50.000.000
ve Bu server PRO server yanı Zor coıns zor exp zor zor zor . Yani Hiç bir yerde AFK OKÇU olmayacak .
Bunun Alternatifi ne olacak Tabikide Mage ve hatırı sayılır bı eksık player..... Yani Oyuna Okçu başlayan bir arkadaş farm için %100 Mage açmak zorunda kalacak.
Bununda Player açısından tek char ile hem pk hem farm yapan için ekstre Pre ekstre oto loot genie demek olacak .
Server sahibi açısından Güzel birşey ama TEK çar ile pk atan ve farm yapanlar için bu durum Kabus modunda olacak..
Exp kasma durumunda büyük zorluklar olacak ? Nasıl yani ?
Hiç bir Archer 35 LVL de 3'lüyü kullanamayacak ? Hatta durumu azıcık daha acizleştiriyim tekli ok atmaya bile
korkar seviyeye gelecek .Cz'de apostda exp kasmak falan bakın bunların hiç birinı katmadan konusuyorum
Bıçakcı olarak oynamak zorunda kalacak . Buda Zaten zor olan serverda Adamın AFK
exp kasmassını 2 tık daha zorlastıracak Cunku normal sekılde bile 1 party Rouge 55 olmadan O apostu seri donemez
.. Buda ya adamlar 50 oldu ben hala 36 yım diye ağlayan insan sayısı normale gore 6x
artacak ...Ve bu durumda Okçu şuan ne exp kasabılıyor nede farm .. Yani DELETE ARCHER..
Veya Servera Herkesin Mage olarak başlayıp ( Job change Basmasına sebep olacak ) Buda Server Sahibi açısndan güzel birşey ama bütcesi olmayanlar ise
başlamadan sona gelmiş olacak .
Ben hatırlıyorum yine bir pro serverda Pot 400 coins bak ekstrem degıl 400 coıns (onceden 120-730 arasıydı tam hatırlamıyorum)
olduğu için millet çıldırmıştı..Oyunu bırakan bile olmuştu pot alamıyorum diye :D:D
şimdi ise abow server nasıl ağlar ..

_____

Bu durumun böyle olmasının en büyük sebebi ;
Kaliteli pk diye hayalini kurduğumuz uzun soluklu pk'lar . Uzun soluktan kastım da hemen towna
düşmeden savaştığımız ortamlar , cüre almaya vakit bulduğumuz vs vs . Herkes bunu istiyor diye
düşünüyorum..

Bunu nasıl elde ederiz ;
-Slide durumuna Mutlak çözüm lazım (Ekran bugu) . Çünkü karşımda ırk var ve benimde önümde ırkım var ama
ben yine okçu engege alabiliyorum yani adamların target'ı olabiliyorum . Buda direk ölmeme sebep oluyor.
ve çoğu insanda da böyle oluyor.Buna bir çözüm.
Talia > Tamamen en güzel alternatif ama bununda dez avantajları var en büyük dez avantajı itemli bir adamın
itemsiz bir adama rezil olma durumu. (Asit diye birşey kullanan yok serverda o yüzden böyle dillendiriyorum. Max kullanan kişi sayısı 20 )
Diğer Db' de herkes talia yapti diye ağlayan insanlar İLK TALİA Kullanan adamlar :) onlar tek kullanınca sorun yok herkes kullanınca mevzu
farklılaşıyor.. o yüzden talia da eski sistem kalması gerek. orjinaline uygun. Maradon Oto Loot açılmasının en büyük sebebi , k0sperlerın önüne geçmek. bunun için kekuriring drobu Kecon yerine EMC VE LUFERDE ( Totalda ki kecon slotu kadar slotu olan dusuk sevıyelı bı yaratıkda olabılır Lycan vs vs böylelikle Maradon oto loot kapatmış olunur ve talia ıcın iron bar kasılması emek ile olur ve Talia diye konuşanları bir tık susturmuş olursun ve kosp ıle kekurıgın farmlayanları kospun anlamsız olduğunu hissettirip zorunlu legal olarak oynatabilirsın. )
Demage BUFFLARI > Kaliteli pk dan istenen durumum
%20 buff yerine %30 nerf yemesi gerek . (Bunu savunduğum ıcın degıl herkes kaliteli pk atmaktan bahsettiği için bahsediyorum )
Yani ben bir Warrıora (Okcu olarak ) 200 vurayım .
Mageye 270 vurayım - Rougeye 230 vurayım .(Talia ve arrow kalkan Kullanmadan bahsediyorum ) Kabul . Ama Mageden 900 yememem gerek . Rouge Spike ıle bana 1500 vurmaması gerek .
Böyle bir ortam oluşursa Allah gör muhabbeti gırgır şamata..Bununda Dez avantajı bende Shard +6 var adama 500 vuruyorum > Adamda Cleaver +6 var bana 400 vuruyor .. gibi sözler gelecek
ama Oransal bakıldığı zaman aslında olması gereken bu olacak ..
Sorunumuz CR' deki OKÇU sayısı için Bütün Okçulara kırbaç vurmak bir tık fazla.
YADA > Cr'yi kaliteleştirmek istiyorsanız. Cr Kill görevini gelin 150 ' den aşagıya yapmayın ? Cr Vakti piyasa çıkan okçulardan bahsediyorsunuz ya ?
Gelsin 150 kil tamamlasınlar. yada 200 vs vs ince düşünüp sık dokunulması gereken bir konu Yada şahsi Fikrim ki en önemlisi
JOBA' göre CR >
200 TANE ROUGE
200 TANE MAGE
200-2000 de olabilir WaRRıor
200 TANE PREST yapsın cr yi .
Zaten Kaliteli pk'dan Kastınız Cr'lerin çirkinliğinden kaynaklanıyor(fazla player olması(okcu) ) onun dışında hunharca pk atan okçular size dert degıl cunku sayısı az
ve herkes kişisel durumundan dolayı şikayetçi oluyor.
200 Okçu Cr'yi max 10 dk da bitirsin ? Gitsin Emc'sine Farmını yapsın . ? Kalan sahalar sizindir.
YADA CR VAKİTLERİ OKÇU DEMAGELERİ KISILSIN VE CR BITINCE ESKI HALINE GERI GELSIN... DEMAGE DUSURMEK ICIN SERVER REST YADA SUNUCUDA LAG SORUNU GIBI BIR SORUNDA TEŞKİL ETMEZ.. TEK SORUN HER CR BAŞLANGICI VE BITISINDE ONLINE OLMANIZ GEREK :D
Ama Emin olun Hem kalabalık isteyeceksiniz Hem Kaliteli Pk isteyeceksiniz Hem Okçu olmayacak
Bu durum Myko'da zor ' ( zor derken yalnıs anlamayın alışılmış sistemde zor )
Kojironun en büyük hatası ( Şahsi fikrim )
İçinde bulunduğu alt yapıyı güncel Knight ile bir tutması ?
Bu alışılmış sistemde (Myko'da) Olmazz. 8 FP set olmaz. İnsanların %99 Myko denildiğini zaman çipet çipet tipli charterlerin olması gerek..
Bak buraya Büyük Büyük Yazıyorum... TheMYKO VERSİON DEĞİŞTİRDİĞİNİ ZAMAN ALT YAPISI İLE KOJİRONUN HAYALİ BİRLEŞTİĞİ ZAMAN bak o zaman izle...
Evlilikler sarsılacak... Çocuklar baba diye ağlayacak . Çünkü Hayalleri ile alt yapın bu konuda ters düşüyor. Yoksa Yönetim olarak Sistem olarak daha iyisi yook...

Uzun Lafın Kısası Styx uzanan eller kırılsın :D
Arrow = 1000 Coıns = Okçu DELETE

Ha birde yazmadan edemeyeceğim....
Mele arkadaşlar için söylüyorum karşınızda 500 tane Okçu yerine 500 tane BICAKCI koştursa yine sitem edeceksınız çünkü yine oleceksiniz tek avantajınız kime öldüğünüzü bileceksınnız.
Sizin hayaliniz 1235162783123 Kişiye 1 pt kafa atıp kesmeyi hayal etmek . Öyle bir dünya şuan için yok canlarım .

Şahsi Fikrim 1 Arrow Max Coins : 199
Hem Psikolojik açıdan cok titretmez :) Hemde Emin olun bu 200 Coins bile belli seviyede etkiler...

Saygılar...

Last edited:

ylanss

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 7, 2017
96
64
79,487,100
6,053
Herkesin okcuyu hunharca abuse etmesinin çözümünü ztn yazmıştım önerilerde daha önce.
1. Yayların dropları aşırı zorlaştırılcak. 1200 ap ye 10gb de ulaşıyosan 100 gb de ulaşcaksın takibinde okcuya inceden bir buff. Tabiki crossbowa kadar npc den satış kalkacak. İpini koparan okcu olmıcak böylelikle oynamak isteyen emek verip çar düzcek. Hem z1 ciler topuk hemde gidip ilk günün sabahı +7 ib basıpta +3 2 parça chitinli wariora 250 350 vurmayacaksın. Düzgün okçu oynamak istiyosan düzgün emek vereceksin ve karşılığınıda alacaksın.

2. Okcu rakibe mesafesi arttıkça vurduğu hasar düşcek. Taa ebesinin örekesinden max range sıkmak yerine yeri geldiğinde yakınlaşman gerekçek yeri geldiğinde 3 5 girceksin. Doğal olarakda fp set ve dex takıdan ötesini yapman gerekecek. Bırak millet ağlasın dursun 150 vuruyom ağam ben diye elindeki sikko bowla. Ne zaman yaklaşıp ne zaman girip ne zaman çıkcağını bilmeyende yatalak olacak oldu bitti. Magelerde bile içine melee girince kafanı novalıyorsun staffla falan düşürüp püskürtüp kaçabiliyosun. Bana en son içine giren melee ye 3 5 e sokan bi okcu team gösterin. Yıllar oldu ne yapalı ne göreli yapıncada komutçu sövüyor aq. Bu db okcu açmıcam ama okçu böyle sürüngen işe yaramaz zevksiz bi çar olmamalı.

DeadOrThink

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 19, 2014
305
309
117,338,100
5,758
ağlayın bakalım okcu harici hiçbir şeye yetenegi olmayanlar , ama haklı bir ağlama ilk başta okcu nasıl level kasamaz

Last edited:

theSperman

Level 70
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jan 13, 2015
518
734
312,087,600
6,297
Başımız sağolsun.

_desiRe

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 4, 2017
101
67
79,487,100
2,758
yav theparmacist degilsen ve okcu oynuyosan evde külotlu çorap giyip kendine elliyondur şu okçuyu nasıl savunuyonuz hayret bütün okçular ölse reelde keşke vallaha üzülmem

KaiserSchoze

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Oct 26, 2016
301
239
106,959,600
3,148
Ha birde yazmadan edemeyeceğim....
Mele arkadaşlar için söylüyorum karşınızda 500 tane Okçu yerine 500 tane BICAKCI koştursa yine sitem edeceksınız çünkü yine oleceksiniz tek avantajınız kime öldüğünüzü bileceksınnız.
Sizin hayaliniz 1235162783123 Kişiye 1 pt kafa atıp kesmeyi hayal etmek . Öyle bir dünya şuan için yok canlarım .
Hayır canım kardeşim, aynı şey olmayacak. Benim melee olarak derdim 1 parti ile 20 parti kesmek değil, benim derdim cure alamadan ölmek. Benim derdim 1 skill damage vuramadan yok olmak. Benim derdim koşarken yolda erimek. Benim derdim oluşan sıkışmalardan dolayı dm darlarından arkalardan dolaşmaya çalışmak zorunda kalmak.

ylanss

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 7, 2017
96
64
79,487,100
6,053
Hayır canım kardeşim, aynı şey olmayacak. Benim melee olarak derdim 1 parti ile 20 parti kesmek değil, benim derdim cure alamadan ölmek. Benim derdim 1 skill damage vuramadan yok olmak. Benim derdim koşarken yolda erimek. Benim derdim oluşan sıkışmalardan dolayı dm darlarından arkalardan dolaşmaya çalışmak zorunda kalmak.
Biz ona ırk etkisi diyoruz kardeşim. Senin karşıda 100 magede olsa 100 asasda olsa sen daha hassiktirin ilk hecesini söylemeden öleceksin. Cr pk sı normal birşey deil ztn 300 spartalıyı koysan oraya kalkanı kaldıramadan öldük gene ***** sikym der. İster ok paralı olsu ister okcu silinsin meleesin descentin yok iflağın sikilecek benimde sikildi yeri geldi. Bazı şeyleri kabullenipte oynıcaksın imkansız oluru olmayan şeyler istemiceksin. Cr mi var eziyet istemiyormusn usulca bulabildiğin en iyi slota ilerliyosun bitmesini bekliyorsun. Sonra gidip teamınla bowla mı oturursun pk mı atarsın tatlı tatlı o sana kalmış. Herkesin bi sıkıntısı var ona kalırsa arkada farm yapanlarda sürekli slot basanlardan şikayetçi. Ama ben duymadım bi kere slot basanların anası sikilsin asas çarlar silinsin diyeni. Ama okcu için diyolar :)

Deputa

Level 50
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 11, 2019
31
6
19,627,575
212
HAlen savunan ver he bu işi vay mk okçu açmayın bırakın girmeyin servere en temizi açın mage 60 da vur nova 1 hafta sonra çıkın aga niye kendinizi paralıyorsunuz?
2.3 melee pt savunuyor bu işi korkudan kecondan bile drop kaldırıyor şaka gibi oynamayın ben mage açmayı düşünüyorum 1 hafta sonra bırakırım mele kardeşlerimiz 4v4 pt göğüs göğüse çarpışır :) darda

DeadOrThink

Level 60
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 19, 2014
305
309
117,338,100
5,758
1 serverde okcu oynamayın farm yapıcaksanızda alt çarla gidin mage ile genie koyun

• Like
Reactions: DothKhal and Deputa

Deputa

Level 50
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 11, 2019
31
6
19,627,575
212
Bu server için çok güzel olur diyordum okçu başlayacaktım vazgeçtim mage ile makara yapar çıkarım ( ha milletin umrunda mı banane)ama bu serverı takip edeceğim bakalım kaç gün gidecek veya melee oynayan arkadaşlar daha ne kadar ağlayacak okçudan sonra mageye değer bu olay ok cok vuruyorlar yok 62 sd des yok öldük bittik

KaiserSchoze

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Oct 26, 2016
301
239
106,959,600
3,148
Bu server için çok güzel olur diyordum okçu başlayacaktım vazgeçtim mage ile makara yapar çıkarım ( ha milletin umrunda mı banane)ama bu serverı takip edeceğim bakalım kaç gün gidecek veya melee oynayan arkadaşlar daha ne kadar ağlayacak okçudan sonra mageye değer bu olay ok cok vuruyorlar yok 62 sd des yok öldük bittik
Ya güzel kardeşim, sen bu kafada olduktan sonra okçu 15k damage de atsa zaten çıkacaksın. Senin gibi adamlar gram umrumda değil. Sunucu için de gram öneminiz yok .

• Like
Reactions: DothKhal and Deputa

Packman

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 18, 2015
52
42
79,792,350
1,950
Gereksizler top 10 !

• Like
Reactions: Deputa

KaiserSchoze

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Oct 26, 2016
301
239
106,959,600
3,148
gel senle iddaaya girelim 2 hafta sonra oyunu bırakıcaksın okçu-mage gelmez ise ?
Olm okçu-mage ne alaka ? Mage zaten OP. Oynamak isteyen adam oynar, 2 hafta sonra oyun bırakmadım hayatımda yine bırakmam. Sunucu ömrü çekirge sürüsü gibi okçu varken 3 hafta sürüyordu son bir kaç serverdır. Şu anda bunun daha da düşeceğini mi sanıyorsunuz ? Bu alınması gereken bir riskti ve ben olumlu sonuç vereceğini düşünüyorum.

KACT

Level 60
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 20, 2015
79
21
79,639,725
5,113
Olm okçu-mage ne alaka ? Mage zaten OP. Oynamak isteyen adam oynar, 2 hafta sonra oyun bırakmadım hayatımda yine bırakmam. Sunucu ömrü çekirge sürüsü gibi okçu varken 3 hafta sürüyordu son bir kaç serverdır. Şu anda bunun daha da düşeceğini mi sanıyorsunuz ? Bu alınması gereken bir riskti ve ben olumlu sonuç vereceğini düşünüyorum.
o zaman cok basit bir şey var. Cr kalksın,ben varım,sende varsan konu açalım. oyunda 150 kill random item versin.Bir şey daha cr günde toplasan 2-3 saat. 21 saat full pk atabilirsin.Senin istediğin sey değil mi bu soruyorum sadece.Yani 21 saat pk atabiliyorsun zaten 24 mü istiyorsun olay ne

Last edited: